Голова НБУ щодо закону про легалізацію віртуальних активів: За криптовалюту квартиру в Україні купити не можна

Кирило Шевченко

Пресслужба "Укргазбанку"

Принципова позиція Нацбанку полягає в тому, що єдиним засобом платежу залишається гривня

Верховна Рада України прийняла закон "Про віртуальні активи", імплементація якого розтягнута в часі. При цьому, за словами голови Національного банку України Кирила Шевченка, принципова позиція НБУ полягає в тому, що єдиним засобом платежу залишається гривня. Про це повідомляє "РБК-Україна".

"Позиція НБУ в цьому питанні - віртуальні активи не є засобом платежу в Україні, а також не можуть бути предметом обміну на майно, товари, роботи чи послуги. Це принципово. У законі це відображено", - сказав Шевченко.

За його словами, Нацбанк не буде створювати можливості для паралельного обігу чогось, що визначено як нематеріальне благо.

"Адже те, що у нас називають "віртуальна валюта", - це не валюта по суті, а набір, елемент цифрового коду, такий собі нематеріальний актив", - зазначив голова НБУ.

Новини за темою: Чи замінить біткоїн гривню: Нацбанк дав відповідь

Він додав, що є визначення FATF (англ. Financial Action Task Force on Money Laundering - Група розробки фінансових заходів із боротьби з відмиванням коштів), що таке віртуальний актив. Це цифрове представлення вартості, яким можна торгувати чи передавати його в цифровому вигляді.

"І ви можете мати такі віртуальні активи у себе в гаманці, але для того, щоб купити щось матеріальне - квартиру, машину і таке інше, спочатку треба здійснити їх обмін на фіатну валюту, а саме - на гривню", - резюмував Кирило Шевченко.

Нагадаємо, 8 вересня Верховна Рада України легалізувала віртуальні активи. Відповідний законопроект №3637 у другому читанні підтримали 276 народних депутатів.