Герус звинуватив "Центренерго" в обмані держави при наданні обсягів імпортованого вугілля

Народний депутат України IX скликання від партії Слуга народу Андрій Герус Андрій Гудзенко/LIGA.net

Мова про імпорт вугілля з Казахстану

"Центренерго" обмануло державу при наданні обсягів вугілля, поставки якого очікуються найближчим часом. Про це заявив голова Комітету з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус

"Звичайно, у нас буде криза, якщо у вас за 3 дні плани гуляють майже на 50%, то не можна обманювати державу. Якби ви давали реалістичні плани, то держава могла б раніше приймати необхідні рішення... Як таке може бути, що в четвер у вас були плани на 435 тис. тонн у листопаді, 450 тис. тонн у грудні, 485 тис. тонн у січні, а сьогодні у вас плани на 265 тис. тонн на місяць", - сказав Андрій Герус.

Фінансовий директор "Центренерго" Сергій Шубін заявив, що компанія була сфокусована на роботі з Казахстаном. Натомість 11 листопада Герус уже повідомляв про проблеми з постачанням з боку Казахстану. Тоді він пояснив, що проблеми виникли через блокування залізничних поставок Росією. 

Новини за темою: Керівника однієї із шахт "Волиньвугілля" викрили на фінансуванні НЗФ

"Саме таке планування і створює проблеми. Коли ви у серпні кажете, що ми всі привеземо і все буде добре, це створює нереалістичну картину того, що відбувається", - сказав Андрій Герус.

Раніше у "Центренерго" повідомили, що компанія замовила 1,5 млн тонн вугілля для своїх ТЕС. Завдяки цьому вдасться компенсувати нестачу вугілля від державних шахт. Вже 19 листопада очікується поставка 60,5 млн тонн вугілля. Поставки відбуваються залізницею з Казахстану (663 тис. тонн) та Польщі (300 тис. тонн), а також морем зі США та Австралії.