"Газпром" відмовився збільшувати транзит через Україну в жовтні

Підсумки аукціонів бронювання газотранспортних потужностей польського та українського транзитних коридорів цього року сильно впливають на ціну газу на спотовому ринку і вартість акцій "Газпрому"

"Газпром" Фото з відкритих джерел

Російська газова компанія "Газпром" знову відмовилася бронювати додаткову транзитну потужність через Україну. За підсумками аукціонів, російська сторона не стала бронювати додатковий транзит на жовтень. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Підсумки аукціонів бронювання газотранспортних потужностей польського та українського транзитних коридорів цього року сильно впливають на ціну газу на спотовому ринку і вартість акцій "Газпрому". Наприклад, минулого тижня ціни на газ на європейській біржі кілька разів оновлювали історичні рекорди.

На жовтень "Оператор газотранспортної системи України" запропонував розподілити додаткові потужності за двома маршрутами, але всі вони залишилися незатребуваними.

За умовами поточного контракту, "Газпром" на 2021 рік бронює транзит 40 млрд кубометрів газу. Це орієнтовно 109 млн кубометрів на добу. Але в попередні місяці "Газпром" регулярно бронював додаткову транзитну потужність через Україну - до 15 млн кубометрів на добу.

Раніше повідомлялося, що якщо Україна не продовжить після 2024 року контракт на транзит газу з "Газпромом", тарифи на внутрішнє транспортування газу можуть збільшити в 2-3 рази, сказав голова Експертної ради з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський.