Гарантій ефективної роботи фонду накопичувальної пенсійної системи немає, і це показує досвід навіть розвинених країн, - Суслов

pnk.tv

Навіть досвід розвинених країн, зокрема США, показує, що робота цих фондів є ненадійною, каже експерт

Жодних гарантій немає, що фонд накопичувальної пенсійної системи в Україні, якщо його створять, проіснує багато років. Найімовірніше, навіть якщо фонд створять, гроші з нього розкрадуть.

Про це в ефірі "Першого Незалежного" повідомив екс-міністр економіки Віктор Суслов.

Так експерт відповів на запитання ведучого програми, чи проіснує фонд накопичувальної пенсійної системи, наприклад, років 30.

Новини за темою: Не факт, що всі українці доживуть до заслуженого відпочинку: Бодров про підвищення пенсійного віку

"Жодних гарантій немає (що фонд проіснує 30 років. - Ред.). Найімовірніше, гроші розкрадуть, як показує наша практика, але така особливість країни. Тому, коли ви мені розповідаєте, що це недобре, що там є такі накопичувальні фонди (за кордоном. - Ред.), а у нас їх немає, у нас вони теж є. Просто там теж немає гарантій. Низка країн зазнали краху з цими накопичувальними пенсійними системами. На Аргентину подивіться, на Чилі, та навіть на ті ж США - крах величезного корпоративного пенсійного фонду "Енрон", наприклад, коли пенсіонери втратили мільярди доларів", - заявив Суслов.

За його словами, уряд, підвищуючи пенсійний вік, виконує обіцянку перед країнами ЄС, які влада давала у рамках євроінтеграції.

"У нас прем'єр-міністр Денис Шмигаль говорив, що через 15 років, ймовірно, пенсій не буде... Ми ж маємо розуміти, що зараз у країні завершується останній етап декомунізації. Що це у часи соціалізму жінки виходили на пенсію у 55 років, чоловіки - у 60 років. Зараз жінок підтягнули до чоловіків - у 60 років... Але пенсійний вік у 60 років, з точки зору капіталізму, є надзвичайно низьким. Ви подивіться навіть на країни Євросоюзу. У переважній більшості країн це 65 років, а у деяких країнах 67 років. Тому, що робить український уряд, він виконує обіцянку щодо інтеграції України в Європу. Ціни, тарифи підвищує до європейського рівня, пенсійний вік підвищує до європейського рівня", - сказав екс-міністр.

Нагадаємо, депутати від "Слуги народу" на чолі з головою профільного комітету Ради Галиною Третьяковою зареєстрували законопроект про підвищення пенсійного віку. Його можуть підвищити до 65 років.

Як нещодавно стало відомо, дефіцит бюджету Пенсійного фонду України становить 11 млрд гривень.