Енергетична криза у Європі посилюється: Промислові підприємства закриваються через рекордні ціни на газ

Ціни на електроенергію і газ майже щодня б'ють рекорди

Фото з відкритих джерел

З кожним днем у Європі посилюється енергетична криза, промислові підприємства близькі до критичної точки. Про це повідомляє Bloomberg.

"Ціни на електроенергію і газ майже щодня б'ють рекорди, а деякі енергоємні компанії тимчасово припиняють свою діяльність, оскільки вони стають занадто дорогими для роботи. Із наближенням зими, коли європейці починають вмикати обігрівачі, криза посилиться, що змушує керівників приймати жорсткі рішення", - зазначає агентство.

Повідомляється, що німецький виробник аміаку SKW Stickstoffwerke Piesteritz GmbH скоротить видобуток на 20%, аби компенсувати зростання цін на газ. Щорічно компанія спалює 640 ГВт/год природного газу.

"Немає сенсу виробляти аміак за такого рівня цін. Якщо уряд не вживе заходів, неминуча повна зупинка виробництва", - підкреслив виконавчий директор компанії Петр Сінгр.

За даними видання, у вересні виробник добрив CF Industries Holding зупинив роботу на двох заводах у Британії, причина та сама – високі ціни на газ. Австрійська компанія Borealis AG і норвезька хімічна компанія Yara International ASA також скоротили обсяги виробництва.

Новини за темою: Два заводи у Британії призупинили роботу через високі ціни на газ

"Чим довше триватиме криза, тим більша ймовірність тотального дефіциту пропозиції на енергоресурси", - зазначило видання.

Нагадаємо, у середу, 6 жовтня, ціна на газ у Європі перевищила 1900 доларів за тисячу кубометрів. Зокрема, вартість жовтневого ф'ючерса на хабі TTF у Нідерландах досягла 1936 доларів за тисячу кубометрів, або 161,5 євро за 1 МВт-год.