Економіст-міжнародник назвав основні причини скасування пільгового тарифу на електроенергію

Телеканал ZIK

На українському ринку електроенергії зараз відбувається дуже сильне жонглювання тарифами на доставку

Ключова причина скасування пільгового тарифу на електроенергію для побутових споживачів – це необхідність профінансувати так званий зелений тариф.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив економіст-міжнародник Андрій Блінов.

[media type="video" position="1"]

"Ключова причина – це необхідність профінансувати так званий зелений тариф. Бо тариф зеленої енергетики – вітряної, сонячної, яку ми ще називаємо альтернативною, для якої ще на початку 10-х років був запроваджений тариф дуже високий, який майже в 10 разів перевищував, наприклад, атомних електростанцій, ну і відповідно ви знаєте, що там накопичився великий борг, який налічує десятки мільярдів гривень. І власне уряд намагався домовитися з інвесторами зеленого тарифу про те, чи погодяться вони його знизити. Але ми знаємо, що в цілому ця домовленість вилилася у те, що уряд почав шукати можливості для підняття тарифу для населення", – зауважив економіст.

Разом з тим Андрій Блінов додав, що на українському ринку електроенергії зараз відбувається дуже сильне жонглювання тарифами на доставку.

"Все частіше я чую про те, що вартість доставки електроенергії наближається дло нинішнього повноцінного тарифу 1,68 грн/кВт.год. Чесно кажучи, питання розподілу і постачання електроенергії для населення, там є дуже велике питання до антимонопольних органів щодо собівартості цієї продукції. Таке враження, що вона штучно піднімається, аби обґрунтувати і подальше зростання цін на електричну енергію ", – підкреслив експерт.

Новини за темою: Як зупинити зростання тарифів? – Експерт назвав необхідний крок

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на своєму засіданні у понеділок, 28 грудня, скасував пільговий тариф на електроенергію, встановлений на рівні 90 копійок за кВт/год для населення на перші 100 кВт/год, та встановив з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год.