Доходи держбюджету за 2020 рік перевищили заплановані, - Мінфін

Фото з відкритих джерел

Станом на 1 січня 2021 року на рахунках Держказначейства була рекордна сума

Міністерство фінансів заявило про те, що дохідну частину державного бюджету у 2020 році було перевиконано. Про це повідомляє пресслужба відомства. 

"Річні показники наповнення бюджету в 2020 р. забезпечено у повному обсязі, незважаючи на складну ситуацію на початку року (в січні-квітні недонадходження до загального фонду становили 44,2 млрд грн)", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, у Мінфіні розповіли, що станом на 1 січня 2021 року на рахунках Держказначейства була рекордна сума коштів за останні 10 років – 70,7 млрд грн (на ЄКР 12 млрд грн та на рахунках в іноземній валюті 58,7 млрд грн). 

Новини за темою: Держбюджет-2021: Скільки коштів витратять на ремонт українських доріг

Так, за оперативними даними Державної казначейської служби, у 2020 році до загального фонду державного бюджету надійшло 877,6 млрд грн, розпис виконано на 102,2%.

Як зазначається, основними платежами, за рахунок яких відбулось перевиконання, стали:

  • податок на додану вартість (+40,2 млрд грн), в першу чергу за рахунок удосконалення роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, ліквідації схем з податку на додану вартість,
  • податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (+6,0 млрд грн),
  • акцизний податок з виробленої в Україні продукції (+4,8 млрд грн).

Також за 2020 рік загальний фонд державного бюджету було виконано із дефіцитом у сумі 215,5 млрд грн при затвердженому законом про бюджет граничному обсязі у сумі 274,5 млрд гривень.

Новини за темою: У Мінфіні порадили українцям не перейматися через курс валют в обмінниках

Нагадаємо, у минулу середу, 30 грудня, у газеті Верховної Ради "Голос України" було опубліковано текст Закону "Про Державний бюджет України на 2021 рік".