Дію "чорного списку" на ринку електроенергії продовжили

"Чорний список" показав свою ефективність як один з превентивних механізмів

Міненерго ініціювало створення чорного списку покупців електрики Фото з відкритих джерел

Аукціонний комітет прийняв рішення продовжити дію "чорного списку" покупців електроенергії до 1 березня 2022 року. За даними Міненерго, механізм довів ефективність. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики України.

"З часу впровадження "чорного списку", за даними ДП "Гарантований покупець", припинилися порушення договірних умов з боку учасників ринку, які б стали підставою для внесення до цього списку. "Чорний список" показав свою ефективність як один з превентивних механізмів", - заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

Нагадаємо, нещодавно Міненерго ініціювало створення "чорного списку" для недобросовісних покупців електроенергії, яких тимчасово позбавлятимуть доступу до торгів на е-аукціонах. Аукціонний комітет підтримав таку ініціативу, проголосувавши за внесення змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу електроенергії на Українській енергетичній біржі.

Згідно зі змінами, продавець електроенергії має право ініціювати внесення до "чорного списку" покупця, який порушив взяті на себе зобов’язання за двостороннім договором купівлі-продажу електроенергії. Для цього продавець має подати обґрунтовану заяву до Української енергетичної біржі.