Держбюджет-2022: Рахункова палата виявила додаткові резерви доходів у майже 33 млрд грн

За словами голови РП Валерія Пацкана, передбачене зростання дохідності державних запозичень призведе до збільшення видатків на обслуговування державного боргу

Рахункова палата України. Фото: DT.ua

Рахункова палата виявила додаткові резерви доходів, не враховані у проекті державного бюджету на 2022 рік, загалом на 32,7 млрд грн. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи підсумки експертизи проекту закону "Про Державний бюджет України на 2022 рік" на засіданні Рахункової палати, передає прес-служба відомства.

"Передбачене зростання дохідності державних запозичень (внутрішніх – до 11,7%, зовнішніх – 4,5%) призведе до збільшення видатків на обслуговування державного боргу", – зазначив Пацкан.

Новини за темою: Середня ціна імпорту газу в держбюджеті-2022 становить 220 доларів

Так, за словами голови РП, збільшити доходи у проекті державного бюджету можливо за рахунок надходжень податку на прибуток підприємств – 19,2 млрд грн; акцизного податку із ввезених на митну територію України тютюну та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, – 11,3 млрд грн; рентної плати за користування надрами для видобування природного газу – 1,2 млрд грн; власних надходжень бюджетних установ – 1 млрд гривень.

Коментуючи фінансування державного бюджету, Пацкан підкреслив, що дефіцит становитиме 3,5% ВВП, що на 0,5 відсоткового пункту більше від встановленої у Бюджетному кодексі межі. І додав, що державні запозичення становитимуть 30,7% фінансових ресурсів держбюджету.

Нагадаємо, Верховна Рада України в першому читанні ухвалила проект закону про державний бюджет України на 2022 рік.