Новини » Економіка Читать эту новость на русском

COVID-19 в Україні: Кабмін виділив 67,5 млн грн для виявлення штаму “Дельта” на рівні регіонів

Кошти будуть направлені на закупівлю 4 500 наборів тест-систем, що дозволить провести 450 000 досліджень для ідентифікації штаму “Дельта”

Фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів України виділив 67,5 млн гривень для виявлення штаму коронавірусної хвороби “Дельта” регіональним центрам контролю і профілактики захворювань Міністерства охорони здоров’я. Відповідне рішення прийняли під час позачергового засідання 15 листопада з метою виконання протокольного доручення засідання РНБО, повідомляє пресслужба МОЗ.

"Кошти будуть направлені на закупівлю 4 500 наборів тест-систем, що дозволить провести 450 000 досліджень для ідентифікації штаму “Дельта”. У середньому йдеться про 150 тисяч досліджень на місяць", - йдеться в повідомленні. 

Так, раніше Центр громадського здоров’я вже отримав набори для ідентифікації штаму Delta SARS-CoV-2. У рамках здійснення рутинного епіднагляду за COVID-19, щотижнево з усіх регіонів України до ЦГЗ надходять зразки для ідентифікації вказаного штаму. 

Новини за темою: У МОЗ розповли, як змінилися прояви захворювання при Delta-штамі COVID-19

Проте, для більш ефективного контролю за епідемічною ситуацією виникла потреба забезпечити виявлення штаму на регіональних рівнях. 

Зазначається, що завдяки рішенню Кабміну центри контролю і профілактики захворювань Міністерства охорони здоров’я будуть забезпечені розхідними матеріалами для ідентифікації “Дельта-штаму”. 

У МОЗ додали, що кошти перерозподілили з програми "Заходи, пов’язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками".

Нагадаємо, раніше у МОЗ повідомили, що нова хвиля коронавірусної хвороби характерна значним зростанням споживання кисню серед госпіталізованих пацієнтів. У першу чергу це пов’язано зі штамом “Дельта”, через який більшість госпіталізованих пацієнтів потребують кисневої підтримки.