Чому в Україні товари власного виробництва дорожчі, аніж за кордоном, - пояснення екс-міністра

Цього року українцям обіцяють дешеві овочі та фрукти, якщо погода все не зіпсує Фото з відкритих джерел

Віктор Суслов зауважив, що раніше існувала система регулювання цін на основні соціально значущі товари, але її скасували

В Україні відбувається штучне стимулювання експорту, зокрема і сільськогосподарських продуктів, і експортерам вигідніше продавати товар за кордон. У підсумку виходить, що українські товари за кордоном дешевші, аніж на батьківщині.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Гість студії, коментуючи зростання цін на продукти, зауважив, що держава може запроваджувати державне регулювання вартості на соціально значущі товари. Він вказав приклад – уряд ухвалив постанову, відповідно до якої запроваджується державне регулювання вартості пального.

"Раніше взагалі існувала система регулювання цін на основні соціально значущі товари. Потім вона була скасована, але за необхідності уряд може вводити такі обмеження. Щодо гречки були проблеми, щодо соняшникової олії тощо. Чи треба це робити? Поки це не робиться, тому що уряд виходить з того, що ми поступово за всіма цінами повинні виходити на рівень, так би мовити, імпортного паритету і цін на світових ринках. Тобто це звучить у простому викладі так: народ хотів же, як у Євросоюзі, наша ж стратегічна мета Євросоюз - отримайте європейські ціни на всі продукти, продовольство", - сказав Віктор Суслов.

Новини за темою: "Не можемо дозволити собі навіть свіжі овочі". Українці розповіли, як на їхніх гаманцях відобразилося зростання цін на продукти

Колишній міністр зауважив, що в Україні відбувається штучне стимулювання експорту, зокрема і сільськогосподарських продуктів.

"А наші експортери порівнюють. Дивіться, де їм вигідніше продавати товар - в Україні або вивезти за кордон? І корисно пам'ятати ще одну річ - що при експорті українське законодавство повертає експортеру 20%, така у нас ставка по ПДВ. Це повертається експортеру, то тобто у нас є штучне стимулювання експорту, в тому числі і сільськогосподарських продуктів. В інших країнах Європи в більшості ставки ПДВ нижче 20%. У результаті наші товари за кордоном уже ще й дешевші, ніж в Україні", - сказав Віктор Суслов.

Як повідомляли, услід за ціною на газ злетіла ціна і на продукти харчування. Це стало черговим шоком для простих українців, які і так ледве виживають без засобів існування через постійні локдауни, які вводить влада. Наші співгромадяни зізнаються, що їм нема на що жити, і вони змушені голодувати, тому що від держави допомоги немає жодної.

Читайте також: "Це вже народна прикмета: підвищили на пару копійок пенсію - чекай глобального підвищення цін на комуналку і продукти". Українці - про те, наскільки подорожчання всього вдарило по їхньому гаманцю".