Через "китів контрабанди" бюджет недоотримує 3 млрд доларів, - Найчук

Антон Найчук Скріншот

Експерт назвав фактори, які дозволять Україні вести перемовини з МВФ не з позиції слабкого перемовника

Через "китів контрабанди" державний бюджет України щороку недоотримує, за попередніми розрахунками, майже 3 млрд доларів.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив директор Фонду громадської дипломатії Антон Найчук.

Гість студії, коментуючи співпрацю України з Міжнародним валютним фондом, зазначив, що якщо проаналізувати її за минулий та поточний роки, то можна дійти висновку, що вона здійснюється не найкращим чином.

"Навіть отримання тих траншів, які, кажуть, є життєво необхідними для нас, здійснюється на таких умовах, які МВФ нам фактично нав'язує і диктує в усіх сферах - як у соціальній, освітній, так і у сфері боротьби з корупцією", - зазначив він.

Антон Найчук, відповідаючи на запитання ведучих, чи може Україна прожити без коштів МВФ, наголосив, що така можливість є, щоправда, слід врахувати кілька факторів.

"Чому ніхто не здійснює комунікацію, що нам потрібно переглянути наявні кредитні зобов'язання, адже великі суми ми витрачаємо на обслуговування нашого боргу перед зовнішніми партнерами. Якби ми не витрачали ці гроші, відповідно, не виникала б необхідність у таких запозиченнях, у тих обсягах, які декларують наші чиновники. Це перше. Друге - ніхто не говорить про "тіньову економіку", про боротьбу з "тіньовою економікою". Ось нещодавно на засіданні РНБО наклали санкції на певних осіб, причетних до контрабанди. Але ми бачимо, що ті "кити контрабанди", які, дійсно, впливають на те, що наш бюджет щороку недоотримує майже 3 млрд доларів, за попередніми розрахунками, до цього санкційного списку не потрапили", - зазначив Антон Найчук.

Новини за темою: Як ті мавпочки, які не чують і не бачать: Корольчук про владу, яка "кришує" контрабанду зброї

На його думку, якби правоохоронні органи займалися цією проблемою, вдалося б вивести з "тіні" великі кошти та акумулювати їх у бюджеті. Відповідно, подальший діалог України з МВФ не відбувався б з позиції слабкого перемовника, як зараз, резюмував експерт.

Як повідомляли, 2 квітня Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції проти 10 осіб, які нібито причетні до контрабанди. Санкції також запровадили проти 68 компаній, пов'язаних із ними.

Згодом, 4 квітня, стало відомо, що президент України Володимир Зеленський увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 квітня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Під санкції потрапили 10 фізичних осіб, яких пов'язують із контрабандою.