Боржник буде змушений іти в банк і брати кредит під заставу майна, - Журавський про борги за комірне

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Санкції щодо боржників за комунальні послуги будуть жорсткіші, аніж до неплатників аліментів, каже Віталій Журавський

Українці, які заборгували за житлово-комунальні послуги, будуть змушені йти у банк і брати кредит під заставу майна. Якщо людина не зможе погасити кредит, то майно заберуть.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук Віталій Журавський.

Гість студії, коментуючи законодавчу ініціативу щодо стягнення боргів за житлово-комунальні послуги, звернув увагу на те, що законопроектом надається термін погашення. 

"Тобто людина, якщо не може заплатити комірне, повинна іти в банк, брати кредит, а кредит - під заставу майна. Якщо вона не виплачує кредит, майно забирають, це абсолютно зрозуміло. Тим паче з приводу суду: там передбачена прискорена процедура вирішення питання у державних і приватних колекторів. Далі: людина, яка не платить, не має права виїхати за кордон; навіть якщо має ліцензію на мисливство - є ж люди у лісовій зоні, там заробляють на тому, що ходять на полювання, потім здобич продають, - забирають ліцензію, забирають рушницю. Тобто ситуація дуже складна", - сказав Віталій Журавський.

Новини за темою: Тариф на електроенергію для населення має бути вдвічі вищим, - Міненергетики

Гість студії зауважив, що санкції щодо боржників за комунальні послуги є жорсткішими, аніж до неплатників аліментів.

"Там більш жорсткі санкції, ніж до "аліментщиків", які не платять. Це вони все придумали, і це, до речі, іде по лінії Третьякової (Галина Третьякова, голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. - Ред.), яка очолює Комітет соціальної політики від так званих слуг народу. При жодному президенті таких проектів не було", - наголосив він.

Як повідомляли, з липня з банківських рахунків українців, які мають борги, почнеться автоматичне списання коштів. У Міністерстві юстиції називають такий крок прогресом.

Читайте також: "Банки почнуть списувати заборгованість з карт українців: Хто під загрозою".