Борги на ринку електроенергії досягли майже 37 млрд, - Буславець

Ольга Буславець Фото з відкритих джерел

Ситуація із заборгованістю ставить під загрозу синхронізацію української енергосистеми до ЄС

Заборгованість на ринку електричної енергії за два роки роботи зросла до 36,7 млрд гривень. Про це повідомила колишня виконувачка обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець.

"Галузь енергоринку в боргах, "як у морі: ні дна, ні берега, ні сну, ні спокою". Тільки уявіть собі масштабність проблеми: заборгованість оптового ринку електричної енергії, який працював до 1 липня 2019, становить 26,9 млрд грн, а нового - 36,7 млрд грн", - заявила Буславець. 

Екс-міністр наголосила, що ситуація із заборгованістю на енергоринку ставить під загрозу синхронізацію української енергосистеми до ЄС. За її словами, це блокує будь-які можливості галузі розвиватись відповідно до світових трендів.

Новини за темою: Уряд не підвищуватиме тариф на електроенергію для населення з 1 серпня

"За таких невтішних умов ми ні до ОЗП (осінньо-зимового періоду, - ред.) не підготуємось, ні зобов'язання перед ВДЕ не виконаємо, а тим паче не отримаємо сертифікацію "Укренерго" для майбутньої синхронізації з ENTSO-E", - додала Ольга Буславець. 

Нагадаємо, нещодавно секретар Ради національної безпеки і оборони України заявив, що в апараті схвильовані через монополізацію енергетичної галузі та небезпечну тенденцію, яка спостерігається в ній.