Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Безкоштовних одноразових пакетів більше не буде: Скільки платитимуть українці

Щорічно кожен громадянин в нашій країні використовує близько півтисячі пластикових пакетів, з них тільки 6% – йдуть на переробку

фото з відкритих джерел

В Україні вже в грудні одноразові пакети в супермаркетах можуть стати платними. Так Кабмін хоче заохотити українців переходити на багаторазові сумки. Про це розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1".

Щорічно кожен громадянин в нашій країні використовує близько півтисячі пластикових пакетів, з них тільки 6% – йдуть на переробку, а інші на звалища і забруднюють навколишнє середовище.

Залежно від товщини пакет розкладається від 30 до 200 років і, щоб це припинити, синтетичні пакети не можна буде поширювати в магазинах, ресторанах або кафе. А щоб громадяни почали звикати, це робитимуть поступово. З наступного місяця в торговому залі не можна буде залишати одноразовий пакет, оскільки він стане платним і його вартість становитиме від 2 до 3,5 грн.

Саме гривнею Кабмін має намір боротися з пластиковими пакетами. Відповідна постанова уряду зареєстрована, голосувати за неї буде Верховна Рада 24 листопада. І якщо це станеться, вона набуде чинності вже з 10 грудня 2021 року.

Новини за темою: Пластик заборонено: Чому в Україні відмовляються від пластикового посуду і як Європа вирішила це питання

Як вдалося дізнатися журналістам, за одноразовий пакет українцям доведеться заплатити близько 2 грн, але на такі витрати люди не готові. Тому єдиним виходом залишається перехід на альтернативні види упаковки. Тим більше, що за використання покупцями пластикових пакетів безкоштовно магазини штрафуватимуть від 1 700 до 3 400 грн. Тому супермаркети вже готові запропонувати альтернативу – біорозкладані або паперові пакети.

У поліетилен можна буде пакувати тільки свіже м'ясо, рибу або крупу. І це буде дозволено тільки до 2023 року.

Нагадаємо, мережа фастфуд-ресторанів mcdonald's оголосила про поетапну відмову від пластикових іграшок у своєму дитячому меню Happy Meal.

Також в ООН заявили, що у Світовому океані за 20 років може втричі зрости кількість пластику. Це станеться, якщо не вжити кардинальних заходів.