Аудит "Укрзалізниці" виявив ризики та порушення на 60 млрд

Фото з відкритих джерел

Такі дані отримали за результатами перевірки компанії за 2017-2020 роки

Аудит "Укрзалізниці" виявив фінансових порушень, зовнішніх та внутрішніх ризиків на загальну суму 61,4 млрд грн. Про це йдеться у звіті ДАСУ про перевірку компанії за 2017-2020 роки, повідомляє "Марлін".

Відомо, що фінансові порушення призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 1,3 млрд грн; ризиковані операції - 29,9 млрд грн (можуть ще призвести до втрат на суму 1,6 млрд грн); порушення у сфері закупівель – 21,5 млрд грн, інші порушення та недоліки – 7,2 млрд грн.

"Укрзалізниця" у 2018 році отримала 150 млн долл. кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, за які планувала закупити вантажні вагони. Однак проект не був доведений до кінця і компанія повернула кредит та сплатила додатково 75 млн грн за їх транзакцію. 

До того ж повідомляється, що на роботу членів наглядової ради "Укрзалізниця" витратила 63 млн грн. 

Новини за темою: Сергія Лещенка повернули до наглядової ради "Укрзалізниці"

"Водночас без укладання відповідних актів АТ "Укрзалізниця" з корпоративних карток філії "Центр сервісного забезпечення" здійснено витрат на утримання окремих членів наглядової ради на суму 15 млн грн", - йдеться у звіті.  

Ці кошти витратили на авіаквитки, харчування та проживання членів наглядової ради.

Нагадаємо, правоохоронці оголосили підозру у зловживанні службовим становищем колишньому в.о. начальника однієї зі служб компанії "Південно-Західна залізниця", який завдав компанії збитків на понад 9,6 млн грн. Він забезпечив перемогу юридичній особі у торгах із закупівлі пристроїв для охолодження та обігріву пасажирських вагонів за завідомо завищеними цінами. У травні 2017 року з переможцями тендера підписали договори на поставку пристроїв, а переможцям торгів перерахували понад 26,7 млн грн. Слід зазначити, що ці пристрої так і не були введені в експлуатацію.