Шнобелівську премію миру вручили за дослідження захисної функції бороди

Дослідники проводили експерименти з людським черепом

Фото з відкритих джерел

Троє американських дослідників отримали жартівливу Шнобелівську премію миру за дослідження про те, що поява бороди в чоловіків була пов'язана з необхідністю захищати обличчя в кулачному бою. Про це йшлося під час церемонії вручення антинагороди.

Біологам Ітану Бесерісу, Стівену Нейлуейю і Девіду Керріер вручили премію за "перевірку гіпотези про те, що люди відростили бороди, щоб захистити себе від ударів в обличчя". Дослідники отримали паперову фігуру - шестірню із зображеннями зубів на її зубцях і копію купюри номіналом 10 трлн зімбабвійських доларів.

Нагороди Шнобелівської премії-2021 Скріншот із відео

Учені проводили експерименти з людським черепом, обтягнутим овечою вовною, і встановили, що рослинність на обличчі поглинає близько 37% енергії удару. Ідея такого дослідження зародилася після наукової суперечки серед вчених, яка ледь не переросла у бійку.

Новини за темою: Уряд підвищив премії лауреатам конкурсу "Вчитель року"

Серед інших лауреатів премії - доктор наук із Швеції Сюзанна Шетц, котра провела аналіз спектру звуків, які видають домашні кішки. Нагорода за дослідження в сфері екології дісталася групі учених з Іспанії та Ірану - вони провели бактеріологічний аналіз жувальних гумок, зібраних на тротуарах п'яти країн світу.

У медицині нагороду отримали дослідники, які довели, що оргазм допомагає зняти закладеність носа. В економіці лауреатами стали фахівці з Європи, які встановили, що ступінь ожиріння політиків безпосередньо пов'язана з рівнем корупції в країні.

Нагороду за досягнення в області хімії отримали вчені з Німеччини, Британії, Греції, Австралії: вони вивчили хімічний склад повітря в кінотеатрах, щоб зрозуміти, чи є зв'язок між запахами, які виділяють глядачі під час сеансу, і сценами насильства, антисоціальної поведінки, вживання наркотиків, показаних в фільмах.

Новини за темою: Зеленський анонсував нову державну премію "Національна легенда"

Раніше повідомлялося, що в Нью-Йорку оголосили лауреатів Пулітцерівської премії 2021 року. В номінації "Служіння суспільству" перемогла газета The New York Times.