Помідор з вакциною від коронавірусу: В Узбекистані почали вирощувати "лікувальні" томати

Вчені взяли коронавірус, клонували частину корони і впровадили її в клітину рослини

Помідори. Фото: trendyslide.com

Вчені центру геноміки і біонформатики Академії наук Узбекистану розробили вакцину від коронавірусу у вигляді помідора. Про це повідомляє місцеве видання Gazeta.uz

"Якщо ми з'їмо цей помідор, він надходить у наш шлунок, де клітини помідора розщеплюються і утворюють антиген... Ми взяли коронавірус, виявлений в Узбекистані, клонували частину корони і впровадили її в клітину рослини. Ми перевірили і виявили, що вакцина дійсно виділяється з клітин рослини", - сказав один з експертів.

Вчені працювали над проектом з січня 2021 року. Вони обрали для своїх дослідів помідори і огірки, оскільки ці овочі не потрібно піддавати термічній обробці. При високих температурах клітини рослини, які виробляють антитіла, руйнуються, після чого вакцина стає марною.

"Якщо велика рогата худоба отримає вакцину проти коронавірусу, в їх молоці виробиться імуноглобулін А. Якщо це молоко пастеризувати і пити без кип'ятіння, то імуноглобулін А, що потрапляє в організм людини, буде боротися з коронавірусом", - пояснив міністр інноваційного розвитку Іброхім Абдурахманов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що студент з Індії 11 днів провів на дереві, щоб не заразити близьких коронавірусом. У місті Налагонда, де він живе разом з сім'єю, одна з головних проблем при поширенні коронавірусу - це відсутність можливості самоізоляції.