Справа Шеремета: У МВС заявили про старт експертизи ймовірних розмов КДБ Білорусі

Заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко

Фото з відкритих джерел

Результати експертизи будуть відомі через місяць

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що українські фахівці вже проводять експертизу оприлюднених аудіозаписів ймовірних розмов керівництва КДБ Білорусі, під час яких обговорювалося вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це чиновник повідомив в ефірі "Громадського радіо".

За словами Геращенка, такі експертизи потребують часу. "Для зразку, якщо не можна людину допитати для цього особисто, братимуть якийсь її публічний виступ і порівнюватимуть із записом. У цьому випадку доведеться йти саме таким шляхом. Експертизи потребують часу, це складна технічна та експертно-розумова робота", – висловився чиновник.

Водночас заступник міністра додав, що експертизу голосів проводять в Україні, а результат дослідження буде відомий за кілька тижнів, можливо, через місяць. При цьому інші країни не братимуть участі розслідуванні, оскільки вбивство відбулося на території України, а лише можуть допомагати.

Новини за темою: Справа Шеремета: Обвинувачувана Кузьменко заперечила свою причетність до КДБ Білорусі

Також Геращенко висловив сумнів, що Білорусь сприятиме цьому розслідуванню, а також може відмовити у допиті свідків. Наразі ж узгоджуються дата й час, коли українські слідчі зможуть провести допит особи, яка опублікувала докази.

Чиновник додав, що це відбувається із залученням третьої сторони. Йдеться про правоохоронні органи країни, на території якої проводиться допит, для проведення якого потрібні міжнародні правові доручення.

Нагадаємо, 4 січня ЗМІ оприлюднили ймовірні записи розмов глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева, які свідчать про те, що секретні служби Білорусі за наказом Олександра Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою Павла Шеремета.

Новини за темою: Нове у справі Шеремета: Що відомо про плівки білоруського КДБ і як це пов’язано з вбивством журналіста

Вчора, 5 січня, в Нацполіції заявили, що слідчі підготували офіційне запрошення в Україну розпоряднику аудіозапису. Чоловікові, який передав українським правоохоронцям аудіо, нададуть статус свідка та забезпечать його охороною.