Пограбували державу на понад 650 тис. гривень: На Закарпатті викрили корупційну схему на чолі з головою ОТГ

Гроші розкрадали під час ремонту об'єктів на території Мукачівського району

У Закарпатській області викрили корупційну схему на 650 тис. грн, до якої залучені голова об'єднаної територіальної громади, підприємці та інженери з технічного нагляду у сфері будівництва. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції.

Згідно з повідомленням, розкрадання бюджетних коштів, виділених на проведення капітальних ремонтів, реконструкцій та будівництва об'єктів на території Мукачівського району організував голова однієї з ОТГ, а також долучив до незаконної діяльності підприємців та інженерів з технагляду.

Як зазначається, під час проведення державних закупівель посадовець незаконно надавав переваги двом підприємцям, а також підбирав об'єкти, які практично не потребують або частково потребують ремонтів.

Такі об'єкти вибирали з огляду на те, що на них будуть проводитись роботи з мінімальним обсягом та затратами. З переможцями тендерів укладалися відповідні угоди, а ті пізніше домовлялися з інженерами з технагляду.

Останні під час огляду об'єктів "закривали очі" на порушення державних будівельних норм. До офіційних документів вносили завідомо недостовірні відомості щодо обсягів робіт та їхньої вартості, аби таким чином приховати злочинну діяльність. 

Правоохоронці встановили, що завдяки "схемі" лише на п'яти об'єктах будівництва зловмисники заволоділи понад 650 тис. гривень бюджетних коштів. Сума збитків підтверджується відповідним висновком експертного дослідження.

У минулий четвер, 24 грудня, голові ОТГ було повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 28 – ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Сьогодні, 30 грудня, у вчиненні вищезазначених злочинів про підозри було повідомлено двом підприємцям та інженеру з технічного нагляду.

Нагадаємо, нещодавно контррозвідники Служби безпеки України викрили командування однієї з військових частин, дислокованих у Полтавській області, на розтраті бюджетних грошей під час держзакупівель військового майна.