Минулий рік в Києві виявився найтеплішим за 140 років спостережень

Фото з відкритих джерел

За 2020 рік у столиці зафіксували 36 температурних рекордів

Кліматологи заявили про те, що 2020 рік у столиці виявився найтеплішим за 140 років спостережень. Про це повідомляє пресслужба Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського

Згідно з повідомленням, середньорічна температура 2020 року у Києві піднялась до +10,9°С, що на 3,2°С перевищує кліматичну норму. Таким чином минулий рік виявився рекордним з 1881 року.

Окрім цього, 11 місяців року мали суттєве перевищення середньомісячних температур стосовно кліматичної норми, окрім травня, який виявився холоднішим за кліматичну норму. Найвищі відхилення від середніх багаторічних показників на 6,4°С, 6,7°С, 5,8°С мали січень, лютий, березень відповідно.

Новини за темою: У Вінниці через теплу погоду розквітли троянди і хризантеми

Як зазначається, найхолодніше було 7 грудня мінус 9,5°С, найспекотніше – 1 вересня, коли температура у затінку сягнула +34,7°С.

Загалом у 2020 році у Києві було зафіксовано 36 температурних рекордів, причому найбільше їх було у березні – 12.

Опадів на проспекті Науки, 37 випало 580 мм, що відповідає 89 % кліматичної норми. Однак у часі вони розподілились дуже нерівномірно – понад дві місячні норми у травні та жовтні, а у липні та серпні їх кількість не перевищила половини кліматичної норми.

Новини за темою: Дощ із мокрим снігом: Синоптики дали прогноз погоди в Україні на Різдво

Нагадаємо, наприкінці грудня 2020 року в столиці температура повітря відповідала показникам середини жовтня, а 1 січня було перевищено відразу три добові показники.