Якубін про затягування Зеленським підписання закону про військових злочинців: Так бути не може

pnk.tv

Ситуація з затягуванням підписання законопроекту №2689 про військові злочини апріорі не мала скластися. Про це заявив український політолог Олексій Якубін в ефірі телеканалу UkrLive.

"Ми час від часу спостерігаємо, як деякі закони, які Рада приймає, навіть після підпису глави парламенту, просто "підвисають" десь. Вони і не ветуються, і не підписуються. Це в черговий раз нас підводить до ситуації, що це питання потрібно якось врегулювати, тому що не може так бути. Формується така невизначеність", - зазначив експерт.

Якубін підкреслив, що вже давно слід було прописати більш чітку імперативну норму про те, що, якщо президент протягом двох-трьох тижнів не підписує закон або не ветує його, то він повинен вступати в силу автоматично.

"Тобто повинен апріорі вважатися таким, який вже прийнятий. Я думаю, що ця історія ще раз нас підводить до того, що це потрібно зробити. У нас вже були випадки раніше, коли закони приймалися, але потім вони ніби опинялися "між небом і землею", в підвішеному стані", – констатував політолог.

Як повідомлялося, 22 листопада Зеленський мав підписати або ветувати прийнятий Верховною Радою законопроект №2689 про військових злочинців. Офіс президента так і не відповів на запит "Радіо Свобода", відправлений ще у вересні, про те, чому документ "пропав" після голосування в парламенті.