В ОБСЄ висловили заклопотаність через застосування санкцій проти ЗМІ в Україні

Фото з відкритих джерел

Представник з питань свободи ЗМІ Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Тереза Рібейро 25 листопада представила свій звіт Постійній раді. У ньому виражена заклопотаність через санкції, які влада України запроваджує проти медіа.

Звіт охоплює з 14 травня 2021 року до 25 листопада.

"Що стосується України, то я висловила заклопотаність у зв'язку з практикою застосування санкцій, які негативно позначаються на роботі ЗМІ та журналістів", - йдеться в документі.

Нагадаємо, на початку лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти народного депутата Тараса Козака та його активів - телеканалів NewsOne, Zik та "112 Україна". Відразу ж після цього канали були відключені.

У п'ятницю, 20 серпня, відбулося засідання РНБО, за результатами якого Радбез ввів незаконні санкції проти Ігоря Гужви і компаній-видавців "Страны".

Згодом ці санкції були жорстко розкритиковані - як юристами, так і правозахисниками, включаючи представників ООН і ОБСЄ, а також журналістських організацій.

Головний Редактор "Страны" Ігор Гужва детально розповів, чому проти нього і "Страны" були введені санкції. Також ми детально описували, чому санкції є незаконними.