Лазарєв про книгу американського журналіста: Коломойський має проблеми в США, і я не сумніваюся в його зв'язках із Зеленським

Ігор Коломойський був головним спонсором Володимира Зеленського на президентських виборах 5 канал

Олігарх Ігор Коломойський має проблеми в США, і сумніву в його зв'язках з президентом України Володимиром Зеленським немає. Про це в ефірі телеканалу UkrLive заявив політолог Олександр Лазарєв, коментуючи вихід у світ книги журналіста Мішеля Кейсі (Casey Michel) "Американська клептократія" (American Kleptocracy) про українського олігарха Ігоря Коломойського, його зв'язки з президентом Володимиром Зеленським і схеми відмивання коштів при купівлі нерухомості в США.

"Давайте так: якщо комплексно, то що щось таке могло бути (зв'язок Коломойського із Зеленським, - ред.), я в цьому не сумніваюся. Те, що у Коломойського проблеми в США, ми про це теж знаємо. Там і в санкційний список його намагалися внести, і, власне кажучи, намагалися вплинути на нього через наш уряд, через нашу владу. Але поки ніяк не впливає. Ситуація в наступному: всередині України Офіс президента розв'язав величезну кількість війн навколо себе - політичних і економічних", - зазначив він.

При цьому Лазарєв навів у приклад ситуацію з незаконно закритими телеканалами. За його словами, це вже була якась політична війна, влада почала просто рубати з плеча.

"Потім те ж сталося з опозицією, Віктора Медведчука (голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата, - ред.) взяли під арешт. Далі проти Петра Порошенка (лідера "Європейської солідарності, - ред.) починають розкручувати теми, мовляв, він теж якось пов'язаний з Медведчуком. І через оці всі речі вони намагаються дискредитувати опозицію", - підкреслив експерт.

Тепер, продовжив Лазарєв, в Офісу президента почався конфлікт і з бізнесменом Рінатом Ахметовим.

"Далі величезна кількість питань у них з міжнародними партнерами, з тими ж США, що важливо, тому що вони входять в британський вектор. Це трошки різна політика на нашому континенті. Вони наплодили навколо себе санкційний список з громадян України - хто контрабандист, хто злодій в законі, бізнесменів середньої руки, тобто не олігархів, а таких вже великих бізнесменів теж почали розпихувати по санкційних списках. Вони наплодили купу конфліктів і з цих конфліктів їм треба якось вирулювати, і зрозуміло, коли ти сваришся з однією, другою, третьою великою людиною в державі, тобі необхідна допомога четвертої і п'ятої". І ось починається те, що відбувається з Коломойським, чому наша влада, ніби як всі олігархи, а його не бачить поки", - зазначив експерт.

За словами Лазарєва, влада не помічає Коломойського, тому що він серед тих людей, на яких вона все ще може спертися в якихось питаннях по боротьбі з іншими політичними фігурами.

"Але це теж не навічно. Сьогодні вони ситуативно можуть домовитися, а завтра інтереси розійдуться, тому що ті ж британці скажуть, що з цим потрібно розібратися", - підсумував він.

Нагадаємо, в США 23 листопада в продаж надійшла книга журналіста Мішеля Кейсі (Casey Michel) "Американська клептократія" (American Kleptocracy) про олігарха Ігоря Коломойського, його зв'язки з президентом Володимиром Зеленським і схеми відмивання коштів при купівлі нерухомості в Америці. Вона доступна зокрема на сервісі Amazon. Передмову до неї написав шведський економіст Андерс Ослунд.