Бодров: Зеленський не підписує закон про військові злочини, тому що він стосуватиметься тих, хто вбивав на Донбасі і зараз перебуває в Україні

Ukranews

Автори закону № 2689 про військових злочинців, серед яких міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, бояться наслідків дії документа, тому президент Володимир Зеленський затягує його підписання. 

Про це заявив політтехнолог Андрій Бодров в ефірі телеканалу UkrLive.

Експерт вважає, що автори та ініціатори закону після прийняття його Верховною Радою зрозуміли про наслідки і вирішили відтягнути процес його підписання.

"Раптом люди виявили, що принцип універсальної юрисдикції поширює на всіх, в тому числі і на тих, хто здійснював тортури, насильство або навіть вбивства. Ці норми стосуватимуться тих, хто зараз перебуває в Україні і вже були судимі", - пояснив Бодров.

Політтехнолог нагадав, що після прийняття закону покарання за військові злочини збільшиться в кілька разів. На його думку, саме ці побоювання є причиною непідписання документа.

Як повідомлялося, 22 листопада Зеленський мав підписати або ветувати прийнятий Верховною Радою законопроект № 2689 про військових злочинців. Офіс президента так і не відповів на запит "Радіо Свобода", відправлений ще у вересні, про те, чому документ "зник" після голосування в парламенті.