Разумков пояснив своє голосування на РНБО щодо санкцій

Фото з відкритих джерел

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, який утримався під час голосування за введення санкцій проти телеканалів "112. Україна", NewsOne і ZIK, пояснив, чому на засіданні Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) 19 лютого підтримав санкції проти Віктора Медведчука та інших фізичних і юридичних осіб, хоча і висловив щодо цього особливу думку.

За словами Разумкова, на останньому засіданні РНБО він підтримав введення санкцій, оскільки в списку, крім громадян України, були також і громадяни РФ, пише DW. У той час як у рішенні РНБО про введення санкцій проти телеканалів йшлося тільки про громадянина України, а норми закону про санкції прописані так, що не можуть поширюватися на українських громадян.

"Так, дійсно, це було так. Чому? Тому що це рішення стосувалося і громадян України, і громадян Російської Федерації. І ви знаєте про моє перше голосування (коли Разумков утримався під час голосування за введення санкцій проти трьох телеканалів. - Ред.) . Це стосується правової позиції. Подобається вона нам чи не подобається, але вона повинна бути правовою незалежно від того, де рішення приймають - у Верховній Раді, на засіданнях РНБО або в будь-якому іншому відомстві", - заявив Разумков в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", фрагменти якого оприлюднені в середу, 24 лютого.

За словами Разумкова, саме тому він і окреслив свою позицію: якщо йти шляхом санкцій, то паралельно потрібно йти судовим шляхом або внести зміни до закону про санкції.

"Нам потрібно (...) змінити закон про санкції, щоб ні в кого не було різночитань і щоб такі повноваження були в повному обсязі в РНБО. І тоді це було б дієвим механізмом", - сказав Разумков.

Він звернув увагу на існування думки про можливість застосовувати санкції нарівні з іноземними громадянами до українців, пов'язаних з терористичною діяльністю.

"Але якщо ми піднімемо з вами стенограму засідання Верховної Ради, коли розглядали закон про санкції (серпень 2014 року. - Ред.), то там чітко звучить формулювання, що на громадян України санкції не поширюються", - резюмував голова Верховної Ради.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) 19 лютого ввела санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб, зокрема народного депутата України від "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука і його дружини, телеведучої Оксани Марченко, А також кількох громадян РФ . "За" санкції проголосували всі члени РНБО, але один з невеликим зауваженням. Згодом у ЗМІ з'явилися повідомлення, що зауваження висловив Дмитро Разумков.