ОПЗЖ: Новий кредитний транш МВФ - завуальована подачка заходу за відпрацювання Києвом чергового витка антиросійської істерії

"Опозиційна платформа - За життя"

Політичне об'єднання

Фото з відкритих джерел

Піднесене владою як персональне досягнення і велике благо для українських громадян виділення Україні Міжнародним валютним фондом чергового кредитного траншу насправді таїть в собі величезні ризики, а погашення цієї позики цілком і повністю ляже на плечі пересічних українців.

На догоду міжнародним лихварям Україна вже пішла на відкриття ринку землі, збільшення вартості енергоресурсів, зокрема для населення, підвищила пенсійний вік, розгорнула судову "реформу", яка на ділі звелася до знищення незалежності судової системи, а також погодилася на цілий ряд інших поступок в інтересах кредиторів і міжнародних корпорацій. А натомість офіційний Київ зумів виторгувати лише посилення боргового навантаження на бюджет країни й остаточну втрату суверенітету України. Безпрецедентна фінансова залежність Києва від Заходу посилила залежність політичну і фактично призвела до втрати Україною суб'єктності – найважливіші для долі країни рішення давно приймаються не на Грушевського або Банковій, а у Вашингтоні і безапеляційно озвучуються посольством США в Україні.

Як і попередні нечувані кредити, ці гроші будуть просто розбазарені бездарною українською владою і лише глибше заженуть країну в боргову кабалу. Адже ні про яку ефективність використання Києвом коштів "партнерів", донорів, кредиторів мова не йде взагалі. Лише в серпні МВФ надав Україні величезну суму - $2,7 млрд, які прем'єр-міністр Денис Шмигаль обіцяв направити на збільшення соціальних виплат і підтримку економіки країни. Однак пересічні громадяни так і не відчули турботи уряду: пенсії і допомоги залишаються жебрацькими, економіка стагнує, а галопуюча інфляція з'їдає навіть те невелике підвищення зарплат, яке здатний забезпечити своїм найманим працівникам приватний бізнес, який перебуває на межі виживання.

Тепер глава українського уряду пообіцяв направити транш МВФ зокрема на боротьбу з наслідками COVID-19. Однак українці знають, що щодня сотні людей помирають від коронавірусу в стаціонарах, і прекрасно усвідомлюють, що особливо розраховувати на підтримку держави не варто, а вся участь влади зведеться максимум до фінансування сумнівного прожекту Президента із "обдаровування" вакцинованих тисячею гривень. Причому цю тисячу теж вивудять з кишень самих українців, яким потім і погашати ці позики.

В "Опозиційній платформі - За життя" впевнені: при грамотній державній політиці Україна легко могла б обійтися без кредитів МВФ та інших міжнародних фінансових інститутів. Сьогодні наша країна втрачає величезні ресурси через жахливу корупцію, нескінченні потоки контрабанди (вся боротьба з якою звелася до внесення деяких людей в санкційні списки і на її масштаби ніяк не вплинула), через процвітання численних фінансових схем і тіньових ринків, на які той же Міжнародний валютний фонд дивиться крізь пальці.

І тим більше дивним виглядає кредитування української влади з боку Заходу, який декларує демократичні цінності, коли в нашій країні відбувається безпрецедентний наступ на всі основоположні принципи демократії: закриття незалежних ЗМІ, знищення свободи слова, переслідування інакодумців, фабрикація політично вмотивованих кримінальних справ проти опонентів чинної влади, знищення правових інститутів і розвал системи правосуддя.

Причому ні про які демократичні процеси, ні про яку боротьбу з корупцією, декларованою українською владою на міжнародних зустрічах і форумах, ні про які реальні реформи в Україні мова сьогодні не йде. А всі розмови вищого керівництва країни про економічні успіхи і захист іноземних інвесторів на ділі обернулися стрімким відтоком іноземного капіталу з України і цілою низкою скандалів з інвесторами, які ризикнули зайти в нашу країну.

Так, на початку поточного року через скандальне рішення РНБО повернути в держвласність "Мотор Січ" Київ посварився з китайськими інвесторами. У серпні вже Президент Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що не радить громадянам своєї країни інвестувати в Україну. Причина тому - високий ризик втратити вкладені в Україну гроші (такі приклади з естонським капіталом, за її словами, є) і відсутність справедливості судової системи в нашій країні. З боку МВФ виділяти гроші Україні, біля керма якої сьогодні стоять неучі і дилетанти, які дбають лише про власне збагачення, - це політика подвійних стандартів і неприкрита демонстрація очевидної політичної мети даного кредиту.

Партія "Опозиційна платформа - За життя" виступає категорично проти всіх злочинів, які вчиняє українська влада щодо власного народу. Зокрема проти посилення боргової кабали для українців. Ми засуджуємо політику офіційного Києва, що підриває суверенітет і незалежність України. А фінансову підтримку Заходом чинного режиму розцінюємо виключно як плату Україні за черговий виток антиросійської істерії, що підігрівається США, що йде врозріз з інтересами пересічних українських громадян і лише віддаляє нашу країну від миру, благополуччя і процвітання.

Партія "Опозиційна платформа - За життя"

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.