Митрополит Онуфрій відкрив і освятив недільну школу на 100 вихованців

УПЦ

У Свято-Ольгинському соборі в день свята мученика Віктора Дамаського звершили святкову Божественну літургію. Очолив її предстоятель УПЦ Блаженніший митрополит Онуфрій. Владика привітав парафіян зі святом і нагородив деяких парафіян за заслуги перед православною церквою.

"І сьогодні в цьому храмі зібралося багато архієреїв, священників і вірних нашій церкві парафіян цього храму, щоб разом помолитися святому мученику Віктору, нашому небесному патрону, і щоб прославити Ім'я Боже, яке тих, хто його вимовляє, робить сильними, мужніми і красивими", - сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Крім того, митрополит Онуфрій освятив і відкрив недільну школу на 100 вихованців. Навчальні аудиторії розмістилися в будівлі дзвіниці на території собору. У школі є чотири великі аудиторії, де вихованці будуть вчитися і творити. У штаті недільної школи 20 вчителів, які викладають різні напрями.

"В першу чергу вона повинна сформувати цілісну людину. Вона повинна дати людині зрозуміти, що він є образом Божим, оскільки Христос дав нам приклад, що він трудився руками в своєму дитинстві. Тому ми також привчаємо дітей до праці в наших гуртках, а в Недільній школі викладаємо церковні дисципліни, щоб їх духовно збагатити. Для того щоб, висловлюючись простими словами, вирвати з вулиці, з лап різноманітних гаджетів, соцмереж, коли вони народжують образ Божий в людині за рахунок того контенту, який там є", - зазначив керівник недільної школи протоієрей Ігор Підліснюк.

У недільній школі вивчають християнську етику, старослов'янську мову, грають у шахи, співають і навіть працюють руками. Адже в приміщенні дві аудиторії розділені за напрямами роботи. Хтось може вчитися шиттю і готувати, а хтось освоювати радіотехніку і різьблення по дереву.

"Я хочу стати справжньою християнкою, знати християнську етику і слово Боже. Я тут дуже добре себе почуваю, мені тут подобається", - сказала вихованка недільної школи Ніка.

"Це важливо для мене як в духовному плані, так і в соціальному. Я вчуся розуміти не тільки себе, але і оточуючих. Вивчаю те, що дає нам Бог.
Я себе тут спокійно почуваю, мені взагалі подобається співати, і в цілому мені приносить це задоволення", - пояснила вихованка недільної школи Ганна.

Вчитися тут може кожен охочий, починаючи з п'яти років, адже недільна школа не має обмежень за віком. Діти розділені на дві групи - молодша і старша. Для молоді та більш дорослих парафіян був створений православний молодіжний клуб "Ковчег". І для всіх навчання абсолютно безкоштовне.