Новини » Політика Читать эту новость на русском

Юрій Бойко: У бюджеті-2022 потрібно передбачити підвищення мінімальних пенсій згідно з економічними реаліями в країні

ОПЗЖ

Катастрофічне зростання цін на товари першої необхідності і збільшення тарифів призвело до того, що пенсіонери, які отримують мінімальні пенсії, приречені на злидні. Влада в бюджеті на 2022 рік збільшує виплати на силовиків, при цьому прості люди опинилися на межі виживання. Про це заявив співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко у програмі "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24".

За словами опозиційного політика, люди повірили нинішній владі, яка обіцяла знизити тарифи і підвищити пенсії. Однак катастрофічне зростання інфляції "з'їдає" навіть ті мінімальні доплати, які отримують пенсіонери. Так, у бюджеті на поточний рік збільшення мінімальної пенсії пропонується на 9,3%. Але вже зараз очевидно, що інфляція по року буде мінімум 10,5% і, як наслідок, пенсія в реальному вираженні знизиться.

"Коли людям оголосили про автоматичний перерахунок пенсій, вони цього чекали, сподівалися, що він реально допоможе. Однак підвищили лише на 100-150 гривень. Наприклад, у нас 1 млн 600 тисяч пенсіонерів живуть на пенсію менше ніж 2 000 грн. Чим менша пенсія - тим менше вони отримали доплати. І якщо пенсіонеру не допомагає хтось із родичів, він реально на межі виживання. Коли до мінімальної пенсії доплата 50-100 гривень, і приходить платіжка за комуналку на 2500 гривень з субсидією близько 1500 гривень у вигляді подачки – це просто знущання", - пояснив Юрій Бойко.

Політик додав, що на 1 жовтня 5,5 млн пенсіонерів отримують пенсію менше ніж 3 000 гривень, тобто істотно нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних - 3708 гривень в цінах на жовтень.

Опозиційний політик підкреслив, що в головному фінансовому документі на наступний рік влада збільшила виплати на силовиків порівняно з минулим роком. За словами Юрія Бойка, тенденція забувати про простих людей на користь правоохоронних органів почалася ще у 2014 році, і цю ситуацію необхідно міняти якомога швидше.

"Влада намагається побудувати поліцейську державу з голодними і бідними людьми. Єдиний вихід - нарешті зрозуміти, що бюджет повинен бути в першу чергу для людей, а не для силовиків. Фракція ОПЗЖ подала поправки до проекту бюджету-2022 щодо перерахунку та підвищення пенсій, прийняття яких дозволить пенсіонерам жити гідно", - резюмував Юрій Бойко.