У Борисполі канонізували священномученика Михайла Под'єльського

УПЦ

У Бориспільському Свято-Покровському соборі у вівторок, 23 листопада, зарахували до лику святих священника Михайла Под'єльського, розстріляного НКВС за сповідання віри.

Священник Михайло Под'єльський віддав своє життя за віру. Активно виконував свої пастирські обов'язки, відмовлявся закривати церкву, здійснював для місцевих жителів церковні обряди і таїнства. За це 27 листопада його розстріляли в катівнях НКВС.

Божественну літургію і канонізацію священномученика звершив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

"Коли людина своє життя будує на заповідях Божих, на священних законах Святого Бога, то людина сама стає святою. І він стає тим святим добрим плодом, який Бог забирає у вічність. І одним з таких прекрасних плодів церковних є священномученик Михаїл, який нині прославляється нами, який за віру в Христа, за життя за заповідями Божими, за те, що він служив Богу, був убитий", - сказав під час канонізації Блаженніший митрополит Онуфрій.

Рішення про канонізацію священника Михайла Під'єльського Священний Синод УПЦ прийняв 17 серпня 2021 року.

"Враховуючи рішення Комісії з канонізації святих при Священному Синоді, УПЦ прийняла рішення: 1. Благословити місцеве прославлення і шанування в межах Бориспільської єпархії протоієрея Михайла Під'єльського. 2. Затвердити іконописне зображення святого", - повідомив Антоній, митрополит Бориспільський і Броварський, керуючий справами УПЦ.

Зазначимо, що священномученик Михайло похований, як і більшість розстріляних у ті часи священників, у Биківнянському лісі у Броварах. Тепер його ікона знаходитиметься у Свято-Покровському соборі м. Борисполя, тому всі бажаючі віруючі зможуть доторкнутися до святині. Крім того, щорічно 27 листопада буде відбуватися пам'ятне служіння саме на честь священномученика.