Новини » Політика Читать эту новость на русском

Юрій Бойко: Влада зобов'язана зупинити демографічну катастрофу

ОПЗЖ

Зупинити демографічну катастрофу в Україні можливо, тільки якщо влада зосередить зусилля на стабілізації економіки, забезпеченні матеріального добробуту людей, підтримці молодих сімей та підвищенні якості медицини. Про це заявив Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко

"Тільки за перші 9 місяців поточного року природний спад населення склав 282 тисяч осіб – це майже в 1,4 раза більше, ніж за той же період минулого року. Це можна порівняти зі зникненням з карти України цілого обласного центру, як, наприклад, Черкаси або Житомир", - заявив Юрій Бойко.

Політик зазначив, що є ряд причин, внаслідок яких скорочується населення країни, але всі вони – з вини влади.

"На тлі зростання смертності йде скорочення народжуваності. Молоді сім'ї не поспішають заводити дітей, тому що матеріальний стан у них залишає бажати кращого. А часто немає стабільної роботи, яка дає можливість утримувати сім'ю і бути впевненим у своєму майбутньому і майбутньому своїх дітей", - підкреслив політик.

Ситуація з пандемією також вплинула на скорочення чисельності українців, вважає Юрій Бойко.

"Понад 80 тисяч життів, за офіційними даними, забрала епідемія коронавірусу. Але після вбивчої "медреформи Супрун", яка все ще триває нинішньою владою, іншого результату очікувати не довелося. І коли парламент виділяє гроші на боротьбу з пандемією – половина цих коштів йде на піар-проекти влади. У той час як лікарі отримують жебрацькі зарплати, а в лікарнях не вистачає кисню і засобів захисту. Так бути не повинно", - підкреслив Співголова фракції опозиціонерів.

Політик нагадав, що ОПЗЖ виступала із законодавчими ініціативами щодо підтримки молодих сімей, збільшення виплат при народженні дітей, виділення достатніх коштів на охорону здоров'я.

"Влада зобов'язана зосередити зусилля, щоб зупинити демографічну катастрофу. Для цього потрібно стабілізувати економіку, дати людям можливість працювати і забезпечувати свої сім'ї. Необхідно скасувати медичну "реформу Супрун" і забезпечити, нарешті, фінансування охорони здоров'я в розмірі 5% ВВП, визначених законом. Усі ці пропозиції "Опозиційної платформи - За життя" вже зареєстровані у вигляді законопроектів і правок до бюджету. Ми будемо боротися за те, щоб Україна не вимирала, а впевнено дивилася в завтрашній день", - резюмував Юрій Бойко.