Новини » Політика Читать эту новость на русском

Провідний індійський новинний сайт: Зеленський має зняти всі звинувачення з Віктора Медведчука

Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський повинен зняти всі звинувачення з голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Про це пише провідний індійський новинний сайт Тһе Times Hub.

"У жовтні Офіс генерального прокурора разом з СБУ висунули на адресу народного депутата Віктора Медведчука звинувачення у зв'язку з тим, що він нібито причетний до організації купівлі вугілля на непідконтрольній території з подальшим постачанням на територію України в 2015 році. А сьогодні Зеленський & Co самі пропонують те ж саме, щоб врятувати ситуацію. Але тоді виходить... - треба знімати всі звинувачення, а Медведчука – нагороджувати за те, що врятував Україну від холодної смерті взимку 2014-2015", - йдеться в публікації видання.

Як повідомлялося, 2 листопада, Печерський районний суд Києва призначив голові Політичної ради "Опозиційної платформи – За життя" Віктору Медведчуку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, як і клопотала прокуратура.

12 жовтня Печерський районний суд ухвалив рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою – За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але водночас буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", – підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В той самий час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді та сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді та сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом постачання вугілля до України з ПАР і сприянні постачання палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей у 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд ухвалив рішення про продовження строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту голові Політради "Опозиційної платформи – За життя", народному депутату Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові Політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови Політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту було подано апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики й експерти опублікували 114 853 матеріали, присвячені цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.