Медведчук назвав "стратегічним прорахунком" вибір західного вектора інтеграції України, - європейські економісти

ОПЗЖ

Голова політради партії "Опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук переконаний, що Києву варто задуматися над зміною вектора зовнішньоекономічної інтеграції та денонсацією Угоди про асоціацію з Євросоюзом, яка передбачає створення зони вільної торгівлі з Україною.

Лідера української опозиції цитує економічне англомовне Інтернет-видання Financial Nerd.

У публікації наголошується, що Медведчук назвав угоду про асоціацію з ЄС "стратегічним прорахунком" української влади.

"Сьогодні вже не викликає сумнівів, що ЗВТ з ЄС є найбільшим стратегічним прорахунком офіційного Києва, вибір західного вектора зовнішньоекономічної інтеграції був помилковий, а розпіарена свого часу зона вільної торгівлі з ЄС, як я і попереджав, стала лише зоною обману і дискримінації українських інтересів", – заявив опозиційний політик.

Нагадаємо, невигідність для України Угоди про асоціацію з ЄС визнали і в українському парламенті. Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку визнав, що економічна частина Угоди про асоціацію України та Євросоюзу невигідна для української сторони і за час дії зони вільної торгівлі з ЄС Україна так і не змогла компенсувати збитки від втрати російського ринку. Медведчук зазначив, що депутати від ОПЗЖ попереджали про це ще з 2012 року.

"Україна так і не змогла інтегруватися в європейський економічний простір в якості рівноправного партнера, але, обравши сумнівний шлях зближення з Заходом, втратила традиційні для нашого товаровиробника (а головне – перспективні і ємні) ринки збуту – російський і країн Митного союзу. І це при тому, що ми багаторазово проводили конференції та круглі столи, влаштовували експертні дискусії, неодноразово на всіх рівнях роз'яснювали загрози і ризики введення Києвом зони вільної торгівлі з ЄС, наводили розрахунки прогнозованих прямих і непрямих збитків держави", – підкреслив Віктор Медведчук.