"Небезпечно і безглуздо". Світові ЗМІ розділилися в оцінках, чи нападе Путін

Віталій Кіба
Віталій Кіба

Журналіст

Слово і Діло

Україна активно присутня на сторінках світових ЗМІ. Але Foreign Policy, Guardian, Forbes та інші провідні ЗМІ пишуть не тільки про російські війська на кордоні, але також про внутрішню політичну боротьбу.

Тема №1-це, звичайно, присутність військового угруповання РФ поблизу кордону з Україною. The Wall Street Journal, Forbes, Guardian та інші провідні ЗМІ в стилі "Путін нападе" бачать в цьому підступні плани Кремля. Однак далеко не всі західні ЗМІ пишуть, що Путін готується ось-ось напасти на Україну. "Росія не збирається атакувати Україну",-пише на сайті Foreign Policy експерт-міжнародник Джефф Хон. Для довідки. Джефф Хон-це докторант Лондонської школи економіки і політичних наук. Спеціалізація-світовий порядок, який склався після Другої світової війни.

Джефф Хон аргументує, що окупувати Україну буде для Москви "дорого, небезпечно і безглуздо".

А впливова англійська газета The Guardian у своїй редакційній статті називає концентрацію російських військ на кордоні з Україною "Планом Б для Путіна".

The Guardian пояснює, що з обранням Володимира Зеленського президентом України були надії, що відносини налагодяться, але вони не виправдалися. А в якості однієї з причин, що обурили Москву, називає звинувачення в державній зраді щодо Віктора Медведчука. Впливова англійська газета підкреслює, що Медведчук – це найближчий друг Володимира Путіна в Україні.

У той же час, якщо уважно читати текст, то стає зрозуміло, що Guardian не займає однозначно антиросійську позицію. Зверніть увагу на фразу про те, що "концентрація військ збільшує спектр можливостей Кремля переконливо брязкати зброєю і оперативно реагувати на можливі провокації". Увага, питання! А на чиї провокації готується реагувати Кремль? Судячи з тексту, Guardian має на увазі провокації з боку України. Нічого собі висновок?

Британська BBC розглядає ситуацію біля кордонів України з позиції військово-політичного блоку НАТО.

"Ми спостерігаємо незвичну концентрацію військ, і ми знаємо, що Росія хотіла використовувати ці види збройних можливостей раніше, щоб вчинити агресивні дії проти України", - цитує британська корпорація генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга.

BBC також повідомляє, що, згідно з повідомленнями ЗМІ США, "минулого тижня Вашингтон попередив своїх союзників в ЄС Про інформацію розвідки, яка передбачає, що Москва готується до можливого вторгнення в Україну".

"У неділю, один з вищих офіцерів Збройних сил Великобританії заявив, що" ми повинні бути напоготові", кажучи про цю ситуацію.

"Сер генерал Нік Картер заявив на шоу Ендрю Марра на BBC, що він" дуже сподівається, що не буде війни з Росією, але НАТО все-таки треба бути напоготові", - повідомляє британська BBC.

Джерело: 112ua.tv

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.