Фомін: "Forbes, The Independent, тепер The Guardian - світові ЗМІ активно висвітлюють війну Зеленського проти Медведчука"

Фомін Олександр
Фомін Олександр

Політичний експерт

Фото з відкритих джерел

Зарубіжні ЗМІ активно пишуть про Україну. Скупчення російських військ на кордоні, офшорний скандал, війна Зеленського проти опозиції – Україна представлена в іноземній пресі за широким спектром тем.

Найактивніше зараз пишуть про те, що Путін ось-ось нападе, а для цього влада РФ сконцентрувала поблизу з кордоном України потужне військове угруповання. Більшість матеріалів, звичайно, працюють в стилі"вашингтонський обком дав команду писати, що Путін нападе – ось ми і пишемо". Але, як сказав класик,"все не так однозначно".

Наприклад, Американський Центр стратегічних і міжнародних досліджень (Вашингтон) писати, що "Москва продовжує нарощувати сили біля кордону з Україною".

"Росія продовжує повільно, але послідовно нарощувати військове угруповання біля кордону з Україною. Як показує новий аналіз супутникових знімків, підготовлений Центром, на 17% збільшилася кількість військових структур для складування боєприпасів і розміщення військ на квартири в районі російського міста Єльня, де знаходиться місце дислокації 144 гвардійської мотострілецької дивізії".

"Аналіз ЦСМІ також показує, що триває швидке розгортання бойової техніки і військовослужбовців зі складу 41 загальновійськової армії, яка традиційно розміщується за 2000 кілометрів в Новосибірську".

А ось експерт-міжнародник Джефф Хон з Лондонської школи економіки і політичних досліджень у своїй статті на сайті авторитетного видання Foreign Policy (Вашингтон) пише, що Росія не планує вторгнення в Україну, тому що це не несе ніяких плюсів, зате загрожує множинними ризиками.

"Разом з тим, нове вторгнення в Україну або навіть різка ескалація з боку ворожих сил, яких підтримує Росія – це дурний прогноз з ряду причин".

Англійський експерт-міжнародник Джефф Хон аргументує, що очікувати зараз нападу Росії на Україну - це дурість, і ось з яких причин:

- в України сильна армія. "Українська армія є досвідченою, модернізованою і високо мотивованою";

- Легкої перемоги не буде. "Це не буде легка перемога – а кожна війна, крім того, що є вкрай дорогою з точки зору військ і боєприпасів, також несе велику ймовірність, що можуть підключитися інші країни, а також має страшну перспективу перерости в ядерну;

- Як показав досвід США в Іраку і Афганістані, окупація – це справа дорога і небезпечна. "Навіть якщо у Росії вийде окупувати Україну, що вона з цього отримає? Окупація-це справа дорога, небезпечна і часто марна, як з'ясували для себе США в Іраку і Афганістані".

"Відновлення війни проти України принесе Росії тільки збиток, а також зажадає величезної кількості ресурсів, які Росія не може собі дозволити витратити. Це відштовхне Росію від Європи на постійній основі, а також зробить політично неможливим будь-які рухи тіла в бік пом'якшення санкцій-перспективи, яка з часом стає більш реалістичною. Росія абсолютно нічого не виграє від вторгнення в Україну, але абсолютно точно багато що втратить", - резюмує Джефф Хон, експерт-міжнародник з Лондонської школи економіки і політичних наук.

Англійська The Guardian в редакційній статті теж писати про концентрацію російських військ на кордоні з Україною, називаючи це "План Б Путіна".

"Нарощування військового угруповання на східному кордоні України – це сигнал про зміну стратегії Москви".

"Американська розвідка попереджає про високу ймовірність російської інтервенції. Відверте вторгнення несе величезний геополітичний ризик для Кремля, оскільки санкції, введені в 2014 році, продовжують приносити серйозної шкоди. Але очевидно, що містер Путін вирішив, що настав час серйозно підвищити температуру на Донбасі. Обраний у 2019 році український президент Володимир Зеленський виявився не таким поступливим щодо російського впливу і вимог, як очікувалося, також Москва обурилася через звинувачення у державній зраді щодо проросійського політика і ключового союзника Путіна-Віктора Медведчука. Концентрація військ збільшує спектр можливостей Кремля переконливо брязкати зброєю і оперативно реагувати на можливі провокації".

Публікація в The Guardian свідчить, що війна Зеленського проти Медведчука продовжує активно бути присутнім у світовому політичному порядку. І в цьому ключі стаття в The Guardian перегукується C недавньою публікацією в такому впливовому журналі як Forbes. Forbes, чия цільова аудиторія – це світова еліта, написав, що насправді Зеленський під ширмою "деолігархізації" намагається знищити опозицію, зокрема, Медведчука.

Forbes пояснювати, що в Європі засуджують подібні методи у виконанні українського президента Володимира Зеленського, називаючи таку політику "грубою".

"Атака Зеленського проти таких фігур, як Медведчук, також використовувалася для того, щоб продати політику "деолігархізації" ‒ політику, яку критикує Венеціанська комісія, консультативно-дорадчий орган при Раді Європи, оскільки вона виправдовує політичні атаки і помста за допомогою інструменту індивідуальних санкцій, без суду, без юридичного оформлення і без обґрунтування з боку поліції".

"На словах це звучить добре, тому що практично всі в Україні, хто не є корпоративним магнатом, погоджуються, що деолігархізація дійсно потрібна. Але її також легко використовувати в якості політичної зброї, що пояснює, чому в Європі вважають таку політику грубою".

Джерело: 112ua.tv

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.