Новини » Політика Читать эту новость на русском

Юрій Бойко: Кризу в енергетиці можна подолати укладенням прямих газових контрактів і держпідтримкою українських шахт

ОПЗЖ

Залежність української енергетики від цін європейського спотового ринку тільки веде до поглиблення енергетичної кризи і подорожчання продукції вітчизняних підприємств. Необхідно термінове укладення прямих контрактів на енергоносії та підтримка на державному рівні вугледобувних підприємств країни. Про це заявив співголова "Опозиційної платформи - За життя"  Юрій Бойко.

"Сьогодні більшість країн Європи мають прямі контракти з постачання газу. Німеччина купила 55 млрд кубів газу за ціною 300 доларів, Італія купила 23 млрд кубів газу за ціною 350 доларів. А нам, нашій промисловості дають газ по 1000 доларів. Як можна конкурувати на зовнішніх ринках, коли така різниця в цінах на енергоносії?" - заявив парламентарій.

За словами політика, вихід - в укладенні прямих контрактів, за якими газ гарантовано поставляється за фіксованими цінами, так, як це робиться в Європі.

"Абсолютна дурість посадити країну на спотові ціни енергоринку, де продається всього 20-30% газу, а все інше торгується за прямими контрактами. Від цього і високі ціни на енергоносії для промисловості, що, в свою чергу, веде до подорожчання всіх товарів першої необхідності", - підкреслив Юрій Бойко.

Він заявив про необхідність укладення прямих контрактів з "Газпромом" на поставку газу і на транзит російського газу через Україну.

"Потрібно відновити прямий контракт з "Газпромом" і прямий контракт з транзиту російського газу по нашій території. Адже транзит також критично важливий для нас. І ці контракти повинні йти разом", - підкреслив співголова фракції опозиціонерів.

Також для успішного подолання енергокризи, за словами політика, необхідно забезпечити підтримку вітчизняних вугледобувних підприємств.

"У нас 33 державні шахти на нашій території, і вони здатні забезпечити країну вугіллям, якщо буде проводитися політика їх підтримки на державному рівні. Всі ці запропоновані опозицією заходи дозволять стабілізувати ситуацію в енергетиці, підвищити конкурентоспроможність наших підприємств на європейських ринках і зупинити економічне падіння", - резюмував Юрій Бойко.