Новини » Політика Читать эту новость на русском

Україні не слід будувати загородження на кордоні з Білоруссю, поки цей кордон офіційно не визначений, - військовий експерт

UA.NEWS

Будівництво загороджень на кордоні з Білоруссю, про яке заговорила українська влада у зв'язку з напливом мігрантів, є безглуздим, оскільки Україна не завершила процедуру демаркації і делімітації кордону. Поки наша країна повністю не пройшла ці процедури з Білоруссю, будівництво загороджень за 7 млрд грн спричинить лише додаткові проблеми для України, вважає військовий експерт Олег Старіков. Про це пише в матеріалі для 112ua.tv Анна Пєшкова.

"Сторона, з якою не погодили, має право просто розламати ці паркани, тож гроші на них будуть витрачені даремно. Або ж загородження доведеться переносити самостійно, коли щодо кордону будуть досягнуті домовленості", - говорить Старіков.

Вже завершено визначення 758,3 км сухопутного кордону з Білоруссю, 120 км - у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Однак Старіков зазначає, що документи про демаркацію і делімітацію не були передані в ООН. Прес-секретар Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ЗМІ розповів, що роботи ще не закінчені: демаркаційна комісія ще встановлює місця для прикордонних знаків. Також не демаркували майже 326 км по річках Дніпро, Сож і Прип'ять. Повністю завершити процес планують до 2026 року.

Що ж стосується Росії, загородження на кордоні з якою можуть обійтися Україні в 10 млрд грн, то роботи з демаркації почали ще 11 років тому. До початку збройного конфлікту на Донбасі змішана комісія успішно працювала, але процес у підсумку застопорився.

"Ми знаємо, що через непоступливу позицію РФ у нас довгий час не вирішувалися питання демаркації кордону по акваторії Азовського моря. На сьогодні питання взагалі відкладено на другий-третій план. Будівництво загороджень без демаркації - питання, скоріше, організаційно-політичне. А завдання безпосередніх учасників процесів, які відповідають за безпеку наших кордонів, - щоб їхня діяльність була ефективною", - коментує для 112ua.tv екс-спікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов.

Пізно розпочату демаркацію всіх кордонів Старіков пов'язує з тим, що сусідні країни не вважалися ймовірними противниками. Але так чи інакше, а без повного визначення Україною своїх кордонів наша країна не зможе стати членом Євросоюзу, не кажучи вже про НАТО, підкреслює він.

Нагадаємо, на польсько-білоруському кордоні з'явилися тисячі мігрантів. Для захисту від можливої загрози українська влада планує розмістити тимчасові споруди на "гарячих" ділянках кордону, а також виділити кошти на облаштування кордону з бюджету на 2022 рік.

Детальніше про доцільність інвестування в загородження на українському кордоні читайте в матеріалі "Боротьба з мігрантами за 7 млрд грн: Чи потрібні Україні паркани і рови на кордоні з Білоруссю".