Ілля Кива: Я здав нагородну зброю, але залишаю за собою право звернутися до суду

ОПЗЖ

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський взяв на себе повноваження визначати ступінь моральності вчинків офіцерів і несправедливо позбавляти їх чесно заслужених нагород. Про це народний депутат фракції "Опозиційна платформа - За життя" Ілля Кива заявив у ході здачі нагородної зброї правоохоронцям.

"Я офіцер, я ніколи не переступав закон, і я залишаюся вірним своїй позиції. Я вважаю, що це несправедлива історія, але я віддаю зброю, оскільки це вимога закону. Я залишаю з собою право звертатися до суду щодо злочинних дій пройдисвітів, які видали накази про позбавлення мене нагородної зброї. Я знаю, що свої нагороди я заслужив чесно і правда рано чи пізно переможе", - сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що обидві нагородні зброї були вручені йому після успішного виконання завдань в зоні АТО.

"Пістолет АПС був отриманий мною за виконання бойового завдання з виведення групи з оточення в Вуглегірську, в тому числі і нинішнього заступника голови НПУ Олександра Фацевича, який там був зі своїм підрозділом. Він залишився живий. Ми з командувачем АТО організували в той квадрат потрібну артпідготовку, потім я показав йому вихід і зустрів на виході. Фацевич і ще 72 людини вийшли звідти без єдиної подряпини. А пістолет "Глок" мені вручили за те, що я організував евакуацію близько 1 тисячі осіб з Дебальцевого, з них – 400 дітей та інвалідів. Шляхи Господні несповідимі, і ті, кого вчора рятував, сьогодні стратять тебе", - зазначив нардеп.

При цьому опозиціонер вказав на незаконність такого рішення глави МВС.

"Немає підозри, немає вироку суду, і хто взяв на себе відповідальність визначати дії, що дискредитують людину, що має ці нагороди? Глава МВС почав на свій розсуд давати такі визначення. Монастирський перейшов межу моралі. І хочу сказати: якою мірою міряєте - такою і вам буде відміряно", - підсумував Ілля Кива.