Ілля Кива: Я чекаю на вибачення від генпрокурора і пропоную їй скласти свої повноваження

Ілля Кива

фото з відкритих джерел

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова діє упереджено і з порушенням закону стосовно опозиції, при цьому не несе жодної відповідальності за грубі "ляпи", які коштують людям честі та репутації. Про це на брифінгу у Верховній Раді України заявив народний депутат фракції "Опозиційна платформа - За життя" Ілля Кива.

"Я, як народний депутат України, вимагаю як мінімум вибачень від генпрокурора – за дезінформацію, за недбале ставлення до роботи, що дискредитувало мене як опозиційного політика. Чому генпрокурор не несе відповідальності за свою недбалість?! Верховна Рада делегувала їй повноваження, зняла з депутатів недоторканність, але фактично звинувачення, які навішують на нас, розсипаються", - сказав він.

Ілля Кива пояснив, що йдеться про справу, підозру за якою було вручено парламентарію минулого року.

"У 2020 році генпрокурор вручила підозру за статтею про завдання тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості. І ця підозра могла надалі позбавити мене мандата народного депутата. Але ця справа повністю розсипалася, Ірина Валентинівна виписала цю підозру, не маючи жодних юридичних підстав. Вона навіть до суду не доїхала. Тепер Венедіктова санкціонувала обшук у будинках моїх дітей, що також протизаконно, не відповідає жодній нормі і є перевищенням її службових обов'язків", - зазначив нардеп.

Ілля Кива зазначив, що аналогічні факти правопорушень мали місце і стосовно керівництва ОПЗЖ

"Як можна далі вірити генпрокурору, коли вона стоїть на стежці порушення закону? Під сумнів можна поставити її діяльність. Венедіктова підписувала підозри Віктору Медведчуку, які сьогодні розсипаються у суді. Виходить, що всі її дії спрямовані на системний тиск щодо опозиції, що суперечить демократичним процесам та Конституції України", - наголосив він.

При цьому політик додав: "Вважаю, що генпрокурор на сьогодні повністю втратила контроль, не має потрібної освіти та відповідного досвіду роботи, що призводить до таких "ляпів", які коштують людям честі, совісті, кар'єри. Генпрокурор несе загрозу державній системі України. Я також пропоную Венедіктовій скласти повноваження, якими її наділив український народ", - підсумував Ілля Кива.