Ілля Кива: Нові правоохоронні структури створюються лише для викачування грошей з бюджету

Слово і Діло

Всі антикорупційні правоохоронні органи, які були створені владою за останні 2,5 року, є бутафорськими структурами, діяльність яких спрямована не на наведення порядку, а на викачування коштів з держбюджету. Про це народний депутат фракції "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива заявив у ході засідання парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності.

"Всі нові служби, такі, як ДБР, НАБУ, БЕБ, є просто способом викачування грошей з держбюджету. У нас люди голодні, а в країні збираються створювати нові структури, які не будуть нічого робити, а створюються лише для грабунку і вимивання коштів з бюджету", - сказав депутат.

Ілля Кива підкреслив, що антикорупційні правоохоронні органи не реагують на офіційні звернення про правопорушення і не припиняють злочинну діяльність.

"Я став заявником щодо діяльності банди, яка виробляла підроблені горілку і сигарети, лінію з виробництва яких контрабандним шляхом доставили з непідконтрольних територій за допомогою співробітників СБУ. Я надав усю інформацію про місце розташування, кількість продукції, причетних осіб, місця збуту. Рівно через три місяці після заяви моїм помічникам злочинці передали мою ж заяву. Ось і весь результат. І вони продовжують працювати! І у зв'язку з цим у мене питання: правоохоронна система годується з них? Сертифікує?" - сказав нардеп.

"Президент заявив про непримиренну боротьбу з такими злочинами, і я навіть запропонував представникам правоохоронних органів: давайте розслідувати це порушення, якщо не під закон, то хоча б під цю програму президента. Я провів розслідування, виконавши всю роботу за правоохоронців, але мені повернули мої ж документи. Кому в цій країні вірити? Все, що відбувається, - це бутафорія", - підсумував Ілля Кива.