Експерт: Медведчук, Порошенко, Зеленський - лідери за популярністю у ЗМІ

Едуард Долгачов
Едуард Долгачов

Журналіст

Віктор Медведчук, Володимир Зеленський та Петро Порошенко Liga.net

На склад першої десятки найпопулярніших українських політиків у ЗМІ впливають різні чинники – це в першу чергу висока посада, скандали, пандемія коронавірусу і т.д. Але такі політики, як Віктор Медведчук, Петро Порошенко і Володимир Зеленський, присутні в топ-10, незважаючи на будь-які політичні віяння. Так журналіст Едуард Долгачов у колонці на сайті "Кореспондент" прокоментував рейтинг топ-25 найпопулярніших українських політиків у ЗМІ, підготовлений однією з піар-компаній.

"Скажімо, покійний депутат Антон Поляков (№10) потрапив у першу десятку через свою трагічну загибель. Зрозуміло, що в наступному рейтингу його вже не буде. Новий голова Верховної Ради Руслан Стефанчук (№8) потрапив у топ-10 з третьої десятки завдяки тому, що його обрали спікером. Поки вируватиме пандемія коронавірусу, буде високий інтерес ЗМІ до фігури міністра охорони здоров'я – тому в топ-10 входить Віктор Ляшко (№5), а до нього входив Максим Степанов", – пояснив журналіст.

Разом з тим, зазначив Долгачов, є політики першого ешелону, які стабільно присутні в першій десятці, незважаючи на будь-які політичні віяння.

"Три стовпи першої десятки - це президент Володимир Зеленський, екс-президент Петро Порошенко і голова політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук", - підкреслив журналіст.

При цьому, за словами Долгачова, Володимир Зеленський має фору перед іншими політиками завдяки тому, що обіймає посаду президента.

"За рідкісним винятком, президент завжди займає 1-ше місце серед найпопулярніших українських політиків у ЗМІ. Разом з тим в жовтні з'явилося помітно більше негативних публікацій і сюжетів – через те, що Зеленський і його оточення виявилися фігурантами скандалу навколо Pandora Papers. Документи PANDORA Papers свідчать, що Зеленський із соратниками багато років поспіль виводили гроші в офшори, щоб не платити податки в Україні", – нагадав журналіст.

Долгачов звернув увагу, що, незважаючи на відхід Пера Порошенка з посади президента, політик продовжує залишатися цікавим для преси, свідченням чого є його присутність в топ-10.

"Порошенко продовжує критикувати Зеленського з "патріотичних" позицій і суворо стоїть на сторожі, лякаючи всіх "російським реваншем", – охарактеризував його лінію поведінки журналіст.

У той же час, констатував Долгачов, головний політичний противник Зеленського в особі Віктора Медведчука – це політик, чиї позиції в рейтингу непідвладні віянням політичної моди.

"І хоча головний політичний противник Зеленського не займає вищих державних посад, наприклад, в травні місяці вони разом з чинним президентом були двома найпопулярнішими українськими політиками в ЗМІ. Сьогодні Медведчук протистоїть владі в суді, в жовтні Офіс генерального прокурора і Служба безпеки України висунули проти нього нові звинувачення – хоча досі так і не навели жодних доказів", – підсумував журналіст Едуард Долгачов.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.