Зарубіжні ЗМІ: Українська влада не може впоратися з енергетичною кризою і замість вирішення проблем продовжує переслідувати Медведчука

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Запаси вугілля і газу в Україні тануть на очах, проте українська влада не робить нічого, щоб вирішити проблему енергокризи, що насувається. Замість цього чиновники продовжують планомірні репресії щодо голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, який не просто знає, як вирішити ці проблеми, але вже рятував країну від замерзання в 2014-2016 роках, пише видання EurAsia Daily.

"Поки запаси вугілля танули на очах, в Києві вирішили "добити" Віктора Медведчука, якого раніше обклали санкціями РНБО. У жовтні влада завела щодо політика так звану вугільну справу. Медведчук звинувачувався в організації поставок вугілля з "ДНР" і "ЛНР", контракти з якими через посередницькі структури укладала, в тому числі, державна "Центренерго". Для Києва це велика" зрада", якщо, звичайно, не подивитися на ситуацію під іншим кутом. Парадокс у тому, що саме схема Медведчука врятувала Україну від замерзання в 2014-2016 роках, коли привезене вугілля з ПАР і США відмовлялося горіти на українських ТЕС. Доводилося його змішувати з донецьким антрацитом, щоб домогтися нормального горіння", - йдеться у публікації.

Як повідомлялося, 12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою - За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили Віктору Медведчуку нову підозру. Нові звинувачення стосувалися поставок палива з неконтрольованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.