За що судять Медведчука, якщо зараз звучать пропозиції закуповувати вугілля на непідконтрольних територіях, - Невядомський

фото - zagittya.com.ua
У чинної влади вже виробилася певна тактика: спочатку призначають винних у своїх промахах, а потім за рахунок цих же винних вирішують проблеми.

Якщо зараз звучать версії про те, що необхідно повернутися до питання закупівлі вугілля на непідконтрольних територіях, то за що тоді судять голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука? Про це сказав експерт з питань безпеки Денис Невядомський в ефірі телеканалу UkrLive.

Експерт зазначив, що зараз українські ТЕС залишилися без палива виключно завдяки недалекоглядній політиці чинної влади.

"З 2014 року Росія забезпечувала нам до 70% енергетичного вугілля, велика частина якого вироблялася в Ростовській області і на непідконтрольних територіях. Зараз, завдяки нашій "просунутій" зовнішній політиці, нам обрубали це джерело вугілля і, відповідно, зупинилися наші ТЕС", - зазначив Невядомський. 

Він упевнений, що в результаті владі не залишиться вибору і їм все одно доведеться виправляти цю ситуацію, домовляючись з Росією і непідконтрольними республіками.

"Нікуди не дінеться ця влада, у неї така тактика: спочатку обгадитися, а потім стахановськими темпами намагатися вирулити. Незважаючи на втрати, незважаючи на репутаційні ризики, незважаючи ні на що, треба якимось чином призначити винних. Винні у нас завжди - Росія і COVID. Призначають їх винними, а потім вирішують цю проблему за рахунок тієї ж Росії", – підкреслив експерт. 

Також Денис Невядомський зазначив, що у вимальовуваній ситуації залишається незрозумілим, у чому звинувачують Віктора Медведчука, який симетрично вирішував таку ж проблему в 2014-2015 роках.

"Вже звучать голоси, що в "ЛНР/ДНР" ми будемо закуповувати знову це вугілля. Тоді за що судять Медведчука? За те, що він забезпечував тоді рівно в такій же ситуації можливість отримання вугілля для українських ТЕС, і ті зими, коли ця проблема була, ми перезимували, і зараз про це говорить нове керівництво", – висловив нерозуміння експерт.

Нагадаємо, що по одному з кримінальних проваджень народного депутата України, голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука звинувачують у фінансуванні терористичних організацій. Зокрема, мова про те, що політик брав участь у переговорах про постачання вугілля в Україну з непідконтрольних територій під час серйозної енергетичної кризи в кінці 2014-го ‒ початку 2015 року. Сам Віктор Медведчук назвав чергові звинувачення необгрунтованими і підкреслив, що звинувачення намагається представити дії в інтересах України як фінансування тероризму.

"Чому сьогодні вважається, що це надання сприяння терористичним організаціям, коли вугілля поставлялося в інтересах України і в Україну? І чому це допомога "ДНР"," ЛНР", а не допомога Україні – незрозуміло. Зрозуміло це тільки генеральному прокурору і голові СБУ, який "липував" матеріали даної кримінальної справи і намагається сьогодні уявити, що те, що було пов'язано з вугіллям, незаконно", – підкреслив парламентарій.