Юрій Бойко: З ініціативи ОПЗЖ посилено відповідальність за продаж ліків дітям

ОПЗЖ

Верховна Рада підтримала Проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України "Про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів малолітнім особам", запропонований опозицією. Законопроект спрямований на встановлення адміністративної відповідальності за продаж і доставку лікарських засобів малолітнім особам. Про це повідомив журналістам співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко.

"Парламент підтримав поданий нашою фракцією законопроект №5123-1 щодо посилення відповідальності за продаж ліків дітям. Це правильно, адже якщо дитина купить якісь ліки в аптеці і буде їх вживати - то станеться трагедія. Цього треба уникати та зробити все, щоб цього не сталося. Те, що цей законопроект був прийнятий 315 голосами, - це дуже добре. Це потрібно було зробити, щоб захистити наших дітей", - зазначив парламентарій.

Політик підкреслив, що проект пропонує внести зміни до Кодексу України "Про адміністративні правопорушення", а саме - доповнити Кодекс новою статтею 42-5, якою встановлюється відповідальність за продаж і доставку лікарських засобів малолітнім особам. Також для приведення у відповідність із запропонованими змінами пропонується внести відповідні зміни до статей 221 та 255 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення".

"Реалізація цих змін дозволить на законодавчому рівні створити необхідні умови для безпечного середовища для дітей і сприятиме збереженню їх здоров'я і життя", - резюмував Юрій Бойко.