Юрій Бойко: ОПЗЖ подала законопроект, який допоможе врятувати медичну та енергетичну системи від колапсу

ОПЗЖ

Фракція "Опозиційної платформи - За життя" підготувала законопроект, яким передбачено виділення 2,5 мільярда гривень на збільшення фінансування критично важливих напрямів: енергетики та медицини. Гроші на це є, головне -  не витрачати їх на чергові піар-проекти, а направити туди, де вони дійсно потрібні. Про це повідомив на сторінці в Facebook співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко, коментуючи альтернативний законопроект 6298-1 від ОПЗЖ, зареєстрований у парламенті.

Законопроект передбачає спрямування додаткових доходів загального фонду державного бюджету на виплати медичним працівникам та купівлю енергоносіїв. Зокрема, за словами опозиційного політика, 500 мільйонів гривень необхідно виділити на додаткові виплати медикам.

"Зараз в країні настільки складна ситуація, що в дефіциті не тільки кисень, але і медичний персонал. У зоні ризику опинилися як медики, які на передовій боротьби з епідемією, так і ті, хто працює зі звичайними пацієнтами. Однак влада не дає цьому належної оцінки. З таким підходом нас скоро просто нікому буде лікувати. Допустити такого категорично не можна", - підкреслив Юрій Бойко.

Народний депутат також зазначив, що 2 мільярди гривень потрібно спрямувати на купівлю енергоносіїв для того, щоб запобігти техногенним катастрофам у поточному опалювальному сезоні. Через те, що влада провалила все, що могла, ще на стадії підготовки до опалювального сезону, люди, комунальна сфера і промисловість не розуміють, як їм пережити зиму.

"Наш обов'язок, обов'язок виконавчої влади і парламенту, - дати їм цю відповідь і вберегти країну від загрози енергетичного колапсу. Ми вимагаємо, щоб Кабмін регулярно інформував парламент про забезпеченість країни енергоносіями. І мова не про ті абстрактні розмови, з якими зазвичай приходять міністри, а про конкретні цифри. Скільки є енергоносіїв зараз, який підтверджений прогноз обсягу їх надходжень. Люди повинні знати, що ні об'єктам критичної інфраструктури, ні їхнім будинкам не загрожують відключення світла і тепла. "Опозиційна платформа - За життя" буде домагатися, щоб парламент проголосував за законопроект ОПЗЖ, і не на словах, а на ділі допоміг українцям", - резюмував Юрій Бойко.