Сергій Льовочкін: Уряд не в змозі повернути економіку на докарантинний рівень

Сергій Льовочкін "Опозиційна платформа - За життя"

У той час, як країни Євросоюзу вже вийшли на рівень економічного розвитку доепідемічного або навіть перевершили його, в Україні відновлення йде вкрай повільними темпами. За словами народного депутата Сергія Льовочкіна, основною причиною стагнації української економіки на низькому рівні стала неготовність Кабміну до енергетичної кризи.

"Зростання цін в енергетиці було передбачуваним, оскільки було наслідком відновлення економіки провідних держав світу і, як наслідок, підвищення попиту на енергоносії. Це розумів весь світ, і тільки для українського уряду криза стала сюрпризом. Саме через його непрофесійні дії ми прийшли до того, що на даний момент залишилися єдиною державою, яка закуповує газ виключно на спотовому ринку з його захмарними цінами", – заявив політик.

За його словами, другою проблемою країни стали вкрай низькі обсяги та відсутність системності в держпідтримці базових галузей в умовах епідемії, наслідком чого стало рекордне безробіття (9,9% за методологією МОП в першому півріччі 2021 року серед населення у віці 15-70 років).

"Уряд так і не зміг розібратися в пріоритетах фінансування в умовах епідемії коронавірусу. Здавалося б, очевидним було, що в першу чергу потрібно фінансувати охорону здоров'я та програми підтримки економіки, як це робили в усіх країнах Євросоюзу. Але в Україні пріоритетами так і залишилися фінансування держапарату і силовиків", - сказав народний депутат.

"Саме в результаті такої діяльності Кабміну Нацбанк був змушений знизити прогноз зростання ВВП в 2022 році з 3,8 до 3,1%. Негативні очікування і у бізнесу, що виливається в дуже низькі темпи відновлення капітальних інвестицій. Уже ніхто не вірить у здатність нинішнього уряду працювати хоча б не на шкоду вітчизняній економіці. А тому питання про відставку повного складу Кабміну стало для країни вже ключовим", - резюмував Сергій Льовочкін.