Королевська: Ситуація в країні вкрай складна. Без перезавантаження вертикалі влади буде дуже важко

Liga.net

В даний час в Україні склалася вкрай складна ситуація і вирішити її допоможе перезавантаження вертикалі влади. В іншому випадку країні буде дуже важко. ​​Про це в ефірі телеканалу "UkrLive" заявила народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Наталія Королевська.

"Сьогодні в парламенті проходить екстрене засідання Соціальної Ради України, куди входять і роботодавці України, і профспілки, представники всіх областей. Також до цього приєдналася Рада матерів України, Національна платформа "Жінки - За мир", народні депутати, тому що ситуація в країні вкрай складна. Це і енергетична криза, і коронавірусна криза, це повністю параліч системи соціального захисту, і, на жаль, скільки ми звертаємося до уряду, звертаємося до "монобільшості" в парламенті, ми не бачимо від них ніякої антикризової програми, не бачимо від них адекватної реакції. А заява президента про те, що будуть давати тисячу гривень вакцинованим, для того, щоб вони сходили в кіно, або в спортзал, або в музей, - ну, ми вважаємо, це абсолютно якась неадекватна історія", - заявила Королевська.

Також вона додала: "І тому сьогодні разом ми обговорюємо такий громадський антикризовий план, де закликаємо парламент і уряд терміново вжити заходів, необхідних для того, щоб підтримати, в першу чергу, звичайно, людей, це і субсидіями, це і збалансованими тарифами, це реструктуризація заборгованостей. Підтримати сьогодні нашу бюджетну сферу, бо мери в шоці, вони не зможуть за цими тарифами опалити і школи, і садочки, і лікарні, їм потрібне пряме фінансування.

І, звичайно, ми закликаємо підтримати нашу економіку, наших промисловців, тому що за тими тарифами, там від 30 до 50 тисяч гривень за тисячу кубометрів газу, ну, за інформацією роботодавців, у нас 90% підприємств протягом декількох місяців просто закриються. І тому ми не можемо допустити такого тотального зростання безробіття і невиплати заробітних плат", - заявила парламентарій.

"Тому сьогодні, коли не хоче працювати уряд, коли повністю ігнорує цю проблему парламент, громадськість разом з народними депутатами, разом з нашою командою - "Опозиційна платформа - За життя" намагається дати їм дорожню карту вирішення проблем.

Також ми підготували звернення до суду і вважаємо, що рішення уряду про примусову вакцинацію та відсторонення людей від роботи, від права проїзду, від усього - це антиконституційна норма, норма, що порушує трудове законодавство. Ми вимагаємо, щоб вони скасували цю норму, і ні в якому разі сьогодні людей такими насильницькими методами не змушували приймати те чи інше рішення, тому що кожна людина приймає для себе рішення сама. Дайте гарантії безпеки, дайте сьогодні людям страховку, дайте мотивацію - виплатіть тисячу гривень не для кінотеатрів, а для того, щоб люди могли ці гроші витратити на лікування, на харчування, на тарифи, на те, що вони вважатимуть за потрібне. Дайте фінансові стимули людям, і тоді вони самі із задоволенням провакцинуються. Але ось такі методи узурпації і насильства у нас в країні - ми вважаємо категорично неприйнятними. І таку ж думку сьогодні підтримує і соціальна рада, і Рада матерів України, і національна платформа "Жінки - за мир". Тому ми об'єднуємо зусилля, ми разом сьогодні розуміємо, як вийти з кризової ситуації. Але ми також розуміємо, що з цим урядом і з цим "монобільшістю" в парламенті, окрім як добивати країну і добивати сьогодні людей, іншого плану дій у них немає. Тому ми свою дорожню карту формуємо, але без перезавантаження вертикалі влади ми розуміємо, що в країні буде дуже важко", - підсумувала Королевська.

Нагадаємо, раніше нардеп від ОПЗЖ Наталія Королевська заявила, що "Опозиційна платформа - За життя" вимагає терміново відправити весь уряд України у відставку і сформувати професійний антикризовий уряд, а також переглянути бюджет у бік збільшення соціальних стандартів, у бік збільшення фінансування охорони здоров'я та подолання енергетичної кризи.