Ілля Кива: Нові правоохоронні структури створюються лише для викачування грошей із бюджету

Слово і Діло

Усі новостворені антикорупційні правоохоронні органи в Україні є бутафорськими структурами, діяльність яких спрямована не на наведення порядку, а на викачування коштів із держбюджету. Про це народний депутат фракції "Опозиційна платформа – За життя" Ілля Кива заявив у ході засідання парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності.

"Усі нові служби, такі як ДБР, НАБУ, БЕБ, є просто способом викачування грошей із держбюджету. У нас люди голодні, а в країні збираються створювати нові структури, які нічого не робитимуть, а створюються лише для пограбування та вимивання коштів з бюджету", - сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що органи не реагують на офіційні звернення про правопорушення і не припиняють злочинну діяльність.

"Я став заявником щодо цілої банди, яка виробляла підроблені горілку та цигарки, лінію з виробництва яких контрабандним шляхом доставили з непідконтрольних територій за допомогою співробітників СБУ. Я надав усю інформацію про місце розташування, кількість продукції, причетних осіб, місця збуту. Рівно через три місяці після моєї заяви моїм помічникам злочинці передали мою заяву з усмішкою. Ось і весь результат. І вони продовжують працювати! Цехи виробляють, продукція продається. І у зв'язку з цим у мене питання: правоохоронна система годується з них? Сертифікує?" – сказав нардеп.

При цьому він додав: "Президент заявив про непримиренну боротьбу з такими злочинами, і я навіть запропонував представникам правоохоронних органів: давайте розслідувати це порушення якщо не під закон, то хоча б під цю програму президента. Я провів розслідування, виконавши всю роботу за правоохоронців, але мені повернули мої документи. Кому у цій країні вірити? Все, що відбувається, - це бутафорія", - підсумував Ілля Кива.