Галина Акімова: Поставки вугілля з Донбасу, в яких звинувачують Медведчука, допомогли Україні пережити опалювальний сезон 2014-2015

Галина Акімова
Галина Акімова

Журналіст

Ренат Кузьмін

Про це у своїй колонці для сайту "Кореспондент" пише журналіст Галина Акімова.

Сьогодні інтрига полягає в тому, чи висунуть офіс генерального прокурора і СБУ обвинувачення на адресу президента Володимира Зеленського & Co за те, що вони звернулися до невизнаної "ЛНР" за покупкою вугілля і електрики. Адже ОГП і СБУ висунули обвинувачення в "державній зраді" щодо голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука саме за причетність до поставок вугілля з непідконтрольного Донбасу в 2014-2015 рр.

Акімова нагадує, що в жовтні генеральний прокурор Ірина Венедіктова разом з головою СБУ Іваном Бакановим дали прес-конференцію, на якій озвучили нові обвинувачення на адресу Медведчука.

"Разом з тим давайте не забувати, що стиль Венедіктової – це озвучувати гучні обвинувачення, але не наводити доказів, у зв'язку з чим кримінальні провадження потім розвалюються в суді, як у випадку з Медведчуком", – уточнює журналіст.

Акімова зазначає, що через офшорний скандал рейтинг Володимира Зеленського різко пішов вниз.

"У жовтні Зеленський став фігурантом скандалу навколо викриттів Pandora Papers, які розповіли, що з 2012 по 2019 роки нинішній глава України не платив податки і виводив гроші в офшорні зони. Як свідчать соціологічні опитування, відразу після цього скандалу рейтинг Зеленського пішов різко вниз (наприклад, КМІС – 24,7%, хоча за місяць до цього було 33,3%)", – повідомляє журналіст.

Акімова підкреслює, що поставки вугілля з Донбасу допомогли Україні пережити опалювальний сезон 2014-2015 рр.

"Що цікаво, Венедіктова і Баканов звинуватили Медведчука в "державній зраді", тому що політик нібито був причетний до поставок вугілля з непідконтрольного Донбасу в 2015 році, завдяки чому Україна змогла пережити опалювальний сезон", – підкреслює журналіст.

Але, як зазначає Акімова, раз Зеленський & Co самі звертаються до невизнаної "ЛНР" за покупкою вугілля і електрики, тоді ОГП і СБУ повинні висунути проти них такі ж звинувачення, як щодо Віктора Медведчука.

"Але оскільки Зеленський і компанія зараз самі через Тристоронню контактну групу звернулися до невизнаної "ЛНР" за вугіллям і електрикою, виникає інтрига. А саме - чи будуть Венедіктова з Бакановим висувати обвинувачення проти Зеленського і Шмигаля за "державну зраду"? Адже вони за фактом сьогодні роблять те ж саме, в чому звинувачують Медведчука", – підсумовує журналіст Галина Акімова.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.