Новини » Політика Читать эту новость на русском

Рохов назвав ключову помилку закону Зеленського про децентралізацію

prostir.ua

Засновник Школи мерів, експерт з децентралізації Руслан Рохов назвав ключову помилку законопроекту "Слуг народу" про децентралізацію влади в Україні.

Про це він розповів під час бесіди з політологом, експертом з міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Юрієм Романенком.

"Якщо пройтися по ключових моментах, не політичних, а з точки зору логічного завершення реформи (децентралізації, - ред.), то перше і ключове – це те, що фактично створюється новий інститут — префекта, який начебто повинен був навпаки створити кращі умови для місцевого самоврядування, позбавивши найсильнішу фігуру в українській системі державної влади – голову держадміністрації – важливих впливів, які у нього були", — сказав Рохов.

Як зазначив експерт, замість того щоб законодавчо зробити префекта просто контролером, який би стежив за законністю рішень, закон про децентралізацію давав йому практично необмежену владу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на Заході не оцінили "децентралізаційні потуги" Зеленського і "слуг народу". Свою критику законопроекту № 2598 оприлюднило представництво Канади в Україні та Посольство Німеччини.